KLASISKĀS VĒRTĪBAS
Lekciju cikls

Dekoratīvās mākslas un dizaina muzeja piedāvātais cikls “Klasiskās vērtības” aizsākās 2012. gadā un veidots ar domu aktualizēt jautājumu par latviešu lietišķās mākslas dārgumiem, popularizēt tos un iepazīstināt auditoriju ar ievērojamāko mākslinieku dzīvi un daiļradi. 

Lekciju vienojošā saikne ir klasisko vērtību nozīmes akcentēšana. Nodarbību temati nav pakārtoti mākslas vēstures hronoloģijai, tiem ir izvēlēts paritātes princips, kas nodrošina savstarpēju sasaisti un turpinājumu. Visas lekcijas papildina plašs vizuālais materiāls.

 

2021. GADA PROGRAMMA

 

MĒRĶAUDITORIJA: pieaugušie. Aicināti visi interesenti!

NORISES VIETA: tiešsaistes platforma Zoom

PIETEIKŠANĀS: lai pieteiktos pieejai Zoom, lūgums aizpildīt pieteikšanās anketu ŠEIT

PASĀKUMA ILGUMS: līdz 1h 30 min

DALĪBAS MAKSA: bez maksas

 

Papildu informācija pa tālruni (+371) 67 830917, (+371) 67 222235 vai e-pastu agrita.pore@lnmm.lv

 

PROJEKTA VADĪTĀJA:

Agrita Pore, LNMM / Dekoratīvās mākslas un dizaina muzeja izglītības programmu kuratore

 

Dekoratīvās mākslas un dizaina muzeja publiskie pasākumi var tikt filmēti un fotografēti, lai regulāri un mērķtiecīgi informētu sabiedrību par muzeja piedāvājumu, darba rezultātiem un aktualitātēm.

Saistītie pasākumi
news-image
22 Sep 17:30
KLASISKĀS VĒRTĪBAS: Latviešu interjera mākslinieku ideju realizācija mēbeļu galdnieka Pētera Prūša (1873–1953) izpildījumā
Galdniekmeistars Pēteris Prūsis (1873–1953) 20. gadsimta sākumā izpelnījās atzinību gan ar paša projektētajām mēbeļu garnitūrām, gan pēc Anša Cīruļa un Jēkaba Bīnes metiem īstenotajiem mēbeļu ansambļiem. Līdz šim maz zināmi fakti atklāj Pētera Prūša aizraušanos ar Čarlza Renī Makintoša daiļradi un nacionālā romantisma idejām mēbeļu dizainā.
news-image
27 Okt 17:30
KLASISKĀS VĒRTĪBAS: Mēbeļu dizains un ražotne 20. gadsimta 60.–70. gadu Latvijā
20. gadsimta 50. gados uzsāktā PSRS komunistiskā režīma mājokļu celtniecības politika – masveidā būvēt rūpnieciski izgatavotu paneļu ēkas ar mazgabarīta dzīvokļiem – būtiski mainīja arī mājokļu iekārtojumu. Nelielos dzīvokļus iekārtoja ar vieglām saliekamu konstrukciju mēbelēm un komplektiem. To ražošanu nodrošināja jaunizveidotā mēbeļu dizaina izstrādes un ražošanas sistēma.
news-image
10 Nov 17:30
KLASISKĀS VĒRTĪBAS: Apgāds “Zalktis” – modernās formas līderis 20. gadsimta sākumā
20. gadsimta sākums, kurš iekļaujas fin de siècle vai Belle Époque dēvētajā periodā, Latvijā bija jaunas un radošas mākslinieku paaudzes darbības laiks.
news-image
01 Dec 17:30
KLASISKĀS VĒRTĪBAS: Iļģuciema stikla fabrikas klasiskās vērtības divu gadsimtu garumā
Iļģuciema stikla fabrika ir viena no vecākajām un veiksmīgākajām stikla fabrikām Rīgā, kas darbojās vairāk nekā 130 gadus, atstājot spilgtas liecības Latvijas stikla ražošanas vēsturē un kultūras mantojumā.