Drošs muzeja apmeklējums

Saistībā ar Covid-19 izplatību pasaulē un Latvijā, aicinām būt atbildīgiem un ievērot piesardzības pasākumus.

Saistībā ar aktuālajām prasībām Covid-19 izplatības ierobežošanai, Latvijas Nacionālais mākslas muzejs informē, ka muzejā notiek tikai individuāli apmeklējumi, izņemot vienas mājsaimniecības locekļus. Ikvienam muzeja apmeklētājam no 13 gadu vecuma obligāti jāvalkā sejas maska vai sejas vairogs (vizieris).

 

Latvijas Nacionālā mākslas muzeja struktūrvienības nesniedz pakalpojumus personām, kuras neievēro epidemioloģiskās drošības prasības, tai skaitā nelieto mutes un deguna aizsegu.

 

 • Lūdzam neapmeklēt muzeju, ja jums ir elpceļu infekcijas slimības simptomi, noteikta pašizolācija, mājas karantīna vai stingra izolācija. Muzejam ir tiesības personām ar elpceļu infekcijas slimības pazīmēm liegt ieeju muzejā un aicināt tās atstāt muzeju.
 • LNMM muzejos ir noteikts maksimālais apmeklētāju skaits, kas vienlaicīgi var atrasties ēkā, nodrošinot uz vienu personu ne mazāk kā 10  m2 telpas.
 • Lūdzam ievērot 2 metru distanci no citiem apmeklētājiem un muzeja darbiniekiem, sekot informācijai vizuālajās norādēs un audio paziņojumos, kā arī ievērot muzeja personāla norādījumus.
 • Aicinām veikt bezkontakta norēķinus vai izmantot maksājumu kartes, kā arī aicinām reģistrēties lietotnē Mobilly un ērti iegādāties biļetes telefonā (LNMM, MMRB, DMDM muzeju apmeklējumam).

 

Noderīga informācija izstādes “Nepieradinātās dvēseles. Simbolisms Baltijas valstu mākslā” apmeklētājiem ŠEIT.

 

BIEŽĀK UZDOTIE JAUTĀJUMI:

 

Kādus piesardzības pasākumus LNMM muzeji ievēro, lai muzeja apmeklētāji un darbinieki justos droši?

 • Muzeja darbinieki ir nodrošināti ar aizsardzības līdzekļiem.

 • Pie muzeja ieejas ir pieejami spirtu saturoši roku dezinfekcijas līdzekļi, muzeja labierīcībās - viss nepieciešamais roku higiēnai (silts ūdens, šķidrās ziepes, roku susināšanas līdzekļi). 

 • Muzeja telpās tiek organizēta vienvirziena apmeklētāju plūsma, lai nodrošinātu 2 metru distances ievērošanu.

 • Muzeja telpās ir izvietotas norādes, atskaņoti audio paziņojumi (LNMM, MMRB) par nepieciešamību ievērot 2 metru distanci un citiem nosacījumiem attiecībā uz muzeja apmeklējumu. 

 • Telpās atrodas ne vairāk kā 50% no kopējā iespējamā cilvēku skaita, ko pieļauj apmeklētājiem pieejamā telpu platība un infrastruktūra. 

 • LNMM muzejos ir noteikts maksimālais apmeklētāju skaits, kas vienlaicīgi var atrasties ēkā, nodrošinot uz vienu personu ne mazāk kā 10  m2 telpas. 

 • Maksimālais apmeklētāju skaits: LNMM 130, MMRB 90, DMDM 50, SBM 5, MK 20.

 • Muzejā ir iespēja izmantot bezkontakta norēķinus vai norēķinus ar karti, kā arī iegādāties ieejas biļetes muzeja apmeklējumam telefonā, lietotnē Mobilly (LNMM, MMRB, DMDM muzeju apmeklējumam).

 • Muzejā tiek veikta regulāra telpu un virsmu tīrīšana, t.sk. dezinfekcija.

 • Muzejā ir samazināts kopīgi lietojamo virsmu un priekšmetu skaits.

 • Ikvienam muzeja apmeklētājam no 13 gadu vecuma obligāti jāvalkā sejas maska vai sejas vairogs (vizieris).

 

Vai es varu iegādāties ieejas biļeti LNMM muzeju apmeklējumam tiešsaistē?

Jā, aicinām ērti un ātri iegādāties ieejas biļeti Latvijas Nacionālā mākslas muzeja, Mākslas muzeja RĪGAS BIRŽA un Dekoratīvās mākslas un dizaina muzeja apmeklējumam lietotnē Mobilly

 

Vai LNMM muzejus var apmeklēt organizētas cilvēku grupas? 

Nē, līdz 6. decembrim muzeju var apmeklēt tikai individuāli apmeklētāji, izņemot vienas mājsaimniecības locekļi.

 

Vai LNMM muzejiem ir manīts darba laiks?

Ārkārtējās situācijas laikā Romana Sutas un Aleksandras Beļcovas muzejs ir apmeklējams tikai ar iepriekšēju pieteikšanos pa tālruni (+371) 67 288800 vai e-pastu sbm@lnmm.lv. Otrdienās Romana Sutas un Aleksandras Beļcovas muzejs ir atvērts līdz plkst. 19.00.

 

Citu muzeju darba laiks paliek nemainīgs. Atgādinām, ka:

 • Trešdienās Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs ir atvērts līdz plkst. 19.00.
 • Piektdienās Latvijas Nacionālais mākslas muzejs un Mākslas muzejs RĪGAS BIRŽA ir atvērts līdz 20.00.

 

Vai LNMM muzejos ir iespējams pieteikt svinīgu kāzu fotosesiju? 

Nē, nav iespējams pieteikt fotosesijas līdz 6. decembrim. Muzeju iespējams apmeklēt tikai individuāli apmeklētāji, izņemot vienas mājsaimniecības locekļi. ​

 

Vai LNMM muzejos ir pieejamas ekskursijas?

Nē, līdz 6. decembrim muzeju var apmeklēt tikai individuāli apmeklētāji, izņemot vienas mājsaimniecības locekļi. Līdz ar to, LNMM muzejos ekskursijas nav pieejamas.

 

Vai LNMM muzejos ir pieejamas radošās nodarbības?

Nē, līdz 6. decembrim muzeju var apmeklēt tikai individuāli apmeklētāji, izņemot vienas mājsaimniecības locekļi. Līdz ar to, LNMM muzejos radošās nodarbības nav pieejamas.

 

Vai LNMM muzejos ir pieejams lifts?

Jā, muzejos ir pieejams lifts. Aicinām liftu izmantot tikai personām ratiņkrēslos, ar bērnu ratiņiem un apmeklētājiem ar ierobežotām pārvietošanās spējām.

 

Kā izvairīties no saslimšanas ar Covid-19?

Profilakses pasākumi ir līdzīgi kā citām akūtām augšējo elpceļu infekcijām: ir bieži jāmazgā rokas, īpaši pēc kontakta ar slimiem cilvēkiem vai viņu apkārtējo vidi. Klepojot un šķaudot izmanto vienreiz lietojamās salvetes un pēc tam nomazgā rokas! Lai ar vīrusu nesaslimtu, ievēro sociālo distancēšanos – 2 metru distanci no citiem cilvēkiem, izvairies no vietām, kur pulcējas daudz cilvēku, iespēju robežās paliec mājās un strādā attālināti.

 

Aicinām sekot varas iestāžu norādījumiem un aktualitātēm COVID-19 informatīvajā mājaslapā.

Vēlam nesteidzīgu un patīkamu muzeja apmeklējumu! 

 

INFORMĀCIJA:

Latvijas Nacionālais mākslas muzejs

T: (+371) 67 324 461
E: ekskursijas@lnmm.lv

 

Mākslas muzejs RĪGAS BIRŽA

T: (+371) 25 732 122
E: rigasbirza@lnmm.lv

 

Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs

T: (+371) 67 227 833
E: dmdm@lnmm.lv

 

Romana Sutas un Aleksandras Beļcovas muzejs 

T: (+371) 67 288800 

E: sbm@lnmm.lv

Saistītie jaunumi
Saistītās preses relīzes