Transfigurācija
Tekstilmākslinieka Egila Rozenberga personālizstāde
No 2018. gada 8. jūnija līdz 26. augustam Latvijas Nacionālā mākslas muzeja galvenajā ēkā, Kupola zālē (5. stāvā; Jaņa Rozentāla laukumā 1, Rīgā) būs skatāma tekstilmākslinieka Egila Rozenberga personālizstāde “Transfigurācija”.

Katram laikmetam piemīt savi raksturīgie simboli un zīmes, un Egils Rozenbergs personālizstādē “Transfigurācija” ar austajiem objektiem vēlas parādīt 20. gadsimta beigu un 21. gadsimta sākuma elektroniskā un digitālā laikmeta elektroniskās industrijas un mikroshēmu videi atbilstošas izteiksmes iespējas. Pa visu Kupola zāles apjomu dažādā augstumā tiks eksponēti desmit lielformāta tekstilmākslas objekti, kuru vidējais izmērs iecerēts 250x300 cm. Dekoratīvās šķiedras mākslas darbos tiek transformēti mākslīgo kristālu struktūru un shēmu grafiskie risinājumi kā mūsdienu stila iezīmes.

 

Autortehnikā izpildītajos darbos izmantoti tekstilmākslai neierasti materiāli, tādi mūsdienu elektroniskajai videi raksturīgi produkti kā videolentes, audiolentes, polipropilēna un vēl citas sintētiskās šķiedras, vienlaicīgi atklājot šo izejvielu īpatnības un spēju reflektēt gaismu, kas palīdz kāpināt vizuālās izteiksmības iespējas.

 

PAR MĀKSLINIEKU

Egils Rozenbergs 1971. gadā beidzis Latvijas mākslas akadēmijas tekstilmākslas nodaļu un kopš 1969. gada piedalījies izstādēs Latvijā, kā arī ASV, Beļģijā, Čehijā, Dānijā, Francijā, Igaunijā, Itālijā, Krievijā, Lietuvā, Norvēģijā, Ukrainā, Vācijā, Zviedrijā un citās valstīs. Mākslinieks auž ne tikai tradicionālos gobelēnus, bet arī veido telpiskus objektus jauktā tehnikā.

 

 

IZSTĀDES KURATORE:

Dr. art. Dace Lamberga, LNMM izstāžu kuratore