Smalkās līnijas, Latviešu grafikas meistaru darbi
Eskilstunas Mākslas muzejs, Eskilstuna, Zviedrija

Rītdien, 2006.gada 2.jūnijā Eskilstunas Mākslas muzejā (Zviedrija) tiks atklāta latviešu grafikas meistaru Kārļa Padega un Sigismunda Vidberga darbu izstāde Smalkās līnijas no Latvijas Nacionālā mākslas muzeja krājuma.

Zīmīgi, ka latviešu mākslas izstāde tiks atklāta Eskilstunas Mākslas muzejam īpašā dienā, jo tieši 2.jūnijā muzejs pirmo reizi vērs savas durvis apmeklētājiem. Līdz ar pastāvīgajām ekspozīcijām un zviedru mākslas izstādēm muzejā būs iespējams apskatīt arī pirmo viesizstādi, kas ir atvesta no Latvijas.

Sadarbība starp Latvijas Nacionālo mākslas muzeju (LNMM) un Eskilstunas Mākslas muzeju sākusies 2005.gada septembrī, kad muzeja direktors Kenets Ostrems (Kenneth Åström) apmeklējis Rīgu un padalījies LNMM rīkotajā starptautiskā zinātniskajā konferencē Mākslas muzeju vieta kultūras procesos. Vēsture un perspektīvas informējot par unikālu projektu Zviedrijā, kas ir jaunais Eskilstunas Mākslas muzejs. Rītdien muzejs svinēs jaunās ēkas atklāšanas svētkus.

Ievērojamu latviešu modernās mākslas klasiķu Kārļa Padega (1911-1940) un Sigismunda Vidberga (1890-1970) grafikas darbu izstāde Smalkās līnijas ir elegants un likumsakarīgs abu muzeju sadarbības turpinājums. Izstādei Eskilstunā atlasīti 34 mākslas darbi – 15 no S.Vidberga un 19 no K.Padega darbu kolekcijām, kas glabājas Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā.

2.jūnijā muzeja un izstādes atklāšanā piedalīsies un uzstāsies pārstāvji no Zviedrijas Kultūras ministrijas, Eskilstunas Mākslas muzeja direktors Kenets Ostrems, Latvijas Nacionālā mākslas muzeja direktore Māra Lāce, LNMM Latviešu grafikas kolekcijas glabātāja un izstādes kuratore Iveta Derkusova.

Kārļa Padega un Sigismunda Vidberga darbu izstādi Eskilstunas Mākslas muzejā būs iespējams apskatīt līdz 2006.gada 20.augustam.

Teksts: Nataļja Sujunšalijeva