Kad mākslinieks satika Klio. Vēsturiskās ainas no 19. gadsimta
Kadriorgas Mākslas muzejs, Igaunijas Mākslas muzejs, Tallina, Igaunija

Septembra vidū ar Latvijas Ārlietu ministrijas un Latvijas vēstniecības Tallinā atbalstu Kadriorgas Mākslas muzejā tika atvērta izstāde „Kad mākslinieks satika Klio. Vēsturiskās ainas no 19. gadsimta” („When the Artist Met Clio. Historical Scenes from the 19th Century”), ko var uzskatīt par nozīmīgu Igaunijas un Latvijas muzeju, kā arī dažādu kultūras institūciju atbalstītu kopdarbu. Izstādi veido mākslas darbi no muzeju un bibliotēku kolekcijām Rīgā, Tallinā, Tartū un Narvā. Ekspozīcijas centrālo vietu ieņem Rīgā tapušais albums „Terra Mariana”, kura faksimilkopiju š. g. jūlijā Latvijas Valsts prezidents Andris Bērziņš kā valsts dāvanu nodeva Igaunijas Republikas prezidentam Tomasam Hendrikam Ilvesam.

Latvijas māksla izstādē pārstāvēta ar astoņām gleznām no Latvijas Nacionālā mākslas muzeja krājuma, iepazīstinot igauņu mākslas cienītājus ar 19. gadsimta meistaru Johana Lēberehta Eginka, Jūlija Johana Dēringa, Artura Baumaņa un Jāņa Staņislava Rozes daiļradi.

Jāatzīmē, ka Latvijas Nacionālais mākslas muzejs ilgstoši un auglīgi sadarbojas ar Igaunijas Mākslas muzeju, t. sk. popularizējot latviešu klasisko modernismu Igaunijā. Tikai pēdējos gados vien Tallinā, sadarbībā ar Latvijas vēstniecību, ir notikušas vairākas izstādes, kas iepazīstinājušas gan ar Kārli Padegu, gan Sigismundu Vidbergu, gan arī ar Ludolfa Liberta un Niklāva Strunkes radošo mantojumu. Igauņu valodā ar LR Ārlietu ministrijas un Latvijas vēstniecības Tallinā atbalstu ir izdota mākslas zinātnieces Dr. art. Daces Lambergas grāmata par klasisko latviešu modernismu, ko tulkojis Valts Ernštreits.