Stilīgie. 20. gadsimta 60. un 70. gadi
Izstāde notiek Ventspils muzejā

No 2013. gada 15. oktobra līdz 11. novembrim Ventspils muzejā Livonijas ordeņa pilī izstādē „Stilīgie. 20. gadsimta 60. un 70. gadi” skatāmi izcili 20. gs. 60. un 70. gadu latviešu glezniecības meistaru – Maijas Tabakas, Bruno Vasiļevska, Imanta Lancmaņa, Leo Kokles, Laimdota Mūrnieka, Rūsiņa Rozītes, Gunāra Cilīša, Māras Kažociņas, Lidijas Auzas, Leonīda Mauriņa, Ojāra Ābola un Aleksandra Stankeviča darbi no Latvijas Nacionālā mākslas muzeja krājuma.

„20. gadsimta 60. gadi – laiks, kad māksla nebija tikai māksla, vispirms to noteica ideoloģijas diktēti nosacījumi. Eksponētie darbi tapuši aiz dzelzs priekškara, bet tajos jūtams pasaules mākslas gars. Arī vēsturiski latviešu mākslinieki vienmēr skatījušies Rietumu kultūras virzienā. Šīs izstādes 12 stilīgo mākslinieku Rietumu kultūras „neklātienes studijās” iegūtās informācijas turpinājums un dzīves stila klātbūtne 15 mākslas darbos no Latvijas Nacionālā mākslas muzeja kolekcijas bija noteicošais darbu atlasē.

Latvijas mākslas aina 20. gadsimta 40. gados tika asi pārtraukta un virzīta sociālistiskā reālisma gultnē. 1960. gadu skarbais stils šajā noslēgtajā vidē bija laikmetīgs latviešu klasiskā modernisma turpinājums. Šajā vidē bija arī stilīgie, ar saviem darbiem pierādot, ka teritorija nav hermētiska. Cenzūras ciešā uzraudzība apturēja informācijas lavīnu, bet ne laiku un domu.” (No LNMM sagatavotajiem materiāliem).

Izstādes norises laikā skolēnu grupām iespējams pietiekties uz Mākslas stundu muzejā (pa tālr. 29590093).