Elektromagnētisms – modernisma māksla Ziemeļeiropā: 1918–1931
Igaunijas mākslas muzejs KUMU
No 2014. gada 24.janvāra līdz 2014. gada 18.maijam Igaunijas mākslas muzejā KUMU būs skatāma izstāde „Elektromagnētisms – modernisma māksla Ziemeļeiropā: 1918–1931”.
 

Ievērojamu latviešu modernisma klasiķu Aleksandras Beļcovas, Ģederta Eliasa, Jēkaba Kazaka, Ludolfa Liberta, Oto Skulmes, Uga Skulmes, Niklāva Strunkes, Romana Sutas, Erasta Šveica, Valdemāra Tones un pasaulslavenā konstruktīvista Gustava Kluča darbi no LNMM kolekcijas no 24.janvāra līdz 15.maijam būs skatāmi Tallinā, Igaunijas mākslas muzejā KUMU, izstādē „Elektromagnētisms – modernisma māksla Ziemeļeiropā: 1918–1931”. Izstāde uz Tallinu atceļojusi no Norvēģijas, kur tā iepriekš bija skatāma Onstad mākslas centrā Oslo.

Pirmo reizi Latvijas klasiskā modernisma paraugi tiek eksponēti kopā ar Dānijas, Igaunijas, Lietuvas, Norvēģijas un Zviedrijas mākslu. Izstādes kuratore ir franču mākslas zinātniece Gladī Fabre (Gladys Fabre), 20. gadsimta sākuma modernisma speciāliste, kura labi pārzina arī latviešu autoru daiļradi. Viņas iecere ir atspoguļot ekspozīcijā vadošo 20. gadsimta sākuma Rietumeiropas modernisma virzienu – kubisma, konstruktīvisma, abstrakcionisma un jaunās lietišķības – daudzveidīgo stilistisko attīstību Skandināvijas un Baltijas valstīs. Lai iespaidīgāk un uzskatāmāk atklātu saikni ar pirmavotiem, izmantoti Francijas modernistu Lekorbizjē, Fernāna Ležē, Žaka Lipšica, Amadē Ozanfāna, Ivana Puni darbi.