Tikšanās ar medijiem izstādē “Mākslas darbu fotogrāfijas 19. gadsimtā”
image
12.07.2019 11:00
Piektdien, 2019. gada 12. jūlijā, plkst. 11.00 Mākslas muzejs RĪGAS BIRŽA (Doma laukumā 6, Vecrīgā) aicina mediju pārstāvjus un visus interesentus uz sarunu ar kuratori Irēnu Bužinsku jaunajā izstādē Boses zālē “Mākslas darbu fotogrāfijas 19. gadsimtā. Latvijas Nacionālā mākslas muzeja bibliotēkas kolekcija”.

Dalībnieku reģistrācija: plkst. 10.30–11.00

 

Mūsdienās 19. gadsimta fotogrāfijas tiek uztvertas kā nozīmīgi mākslas darbi, kas dod iespēju apbrīnot to izcilo kvalitāti un spriest par fotografēšanas principiem. Tā ir svarīga, bet Latvijā maz apzināta un pētīta lappuse fotogrāfijas vēsturē. Par to liecina fakts, ka Latvijas Nacionālā mākslas muzeja bibliotēkas krājumā esošā mākslas darbu fotoreprodukciju kolekcija vienkopus atsevišķā izstādē tiek eksponēta pirmo reizi.

 

No š. g. 12. jūlija līdz 15. septembrim Mākslas muzejā RĪGAS BIRŽA apmeklētāji varēs ieraudzīt vairāk nekā 30 unikālas lielformāta mākslas darbu fotogrāfijas, kas izgatavotas 19. gadsimta 60.–90. gados vadošajās tālaika Eiropas fotodarbnīcās “Alinari Fratelli”, “Giacomo Brogi”, Berlīnes Fotogrāfu biedrības izdevniecībā un vairākās citās. Izstādi papildina vēl viens 19. gadsimta mākslas darbu reproducēšanas veids – sīktēlniecības nolējumi ģipsī.

 

Sarunā piedalīsies:

  • Irēna Bužinska, izstādes kuratore, Latvijas Nacionālā mākslas muzeja izstāžu kuratore – iepazīstinās ar ekspozīciju un tās ideju, sniedzot komentārus redzamiem darbiem;
  • Mare Heimrāte, LNMM / Mākslas muzeja RĪGAS BIRŽA Tēlniecības kolekcijas glabātāja – plašāk pastāstīs par sīktēlniecības nolējumiem ģipsī.

 

Sarunu vadīs izstādes kuratore Irēna Bužinska.

 

Pasākuma laikā žurnālisti varēs uzdot jautājumus izstādes organizatoriem, individuāli intervēt projekta īstenošanā iesaistītās personas, fotografēt un filmēt ekspozīciju.

 

NORISES VIETA:

Mākslas muzejs RĪGAS BIRŽA / Doma laukums 6, Rīga

Boses zāle (1. stāvs)

 

PAPILDU INFORMĀCIJA:

T: (+371) 67 357534

E: Kristine.Milere@lnmm.lv

 

Mākslas muzeja RĪGAS BIRŽA publiskie pasākumi tiek filmēti un fotografēti, lai regulāri un mērķtiecīgi informētu sabiedrību par muzeja piedāvājumu, darba rezultātiem un aktualitātēm.

Saistītās izstādes
Saistītās preses relīzes