DISKUSIJA: Dizaina krājuma veidošana: meklējot nākotnes iespējas un stratēģijas
11.09.2019 17:00
Trešdien, 2019. gada 11. septembrī, plkst. 17.00 Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs (Skārņu ielā 10, Rīgā) rīko publisko diskusiju “Dizaina krājuma veidošana: meklējot nākotnes iespējas un stratēģijas”. Uzmanības centrā būs jautājumi par muzeja krājuma lomu 21. gadsimtā.

Dekoratīvās mākslas un dizaina muzeja (DMDM) dizaina krājuma komplektēšanas pamatuzdevums ir veidot kolekciju, kas vispusīgi atsegtu un ilustrētu nozares attīstības vēsturi Latvijā no tās pirmsākumiem 19. gadsimta beigās līdz aktuāliem mūsdienu dizaineru sasniegumiem. Muzeja krājums un ap to saistītās aktivitātes kalpo kā platforma jomas popularizācijai sabiedrībā, izglītībai un pētniecībai. Nākotnes krājuma politikas pamatvirziens ir finansiālo iespēju robežās tiekties saglabāt kolekcijas nepārtrauktību, papildinot to ar priekšmetiem, kas dokumentētu “baltos plankumus” vēl nesenajā pagātnē, aktīvi reaģētu uz tagadnes reālijām un spētu raudzīties nākotnes vīzijās.

 

Dekoratīvās mākslas un dizaina muzeja vadītāja Inese Baranovska: “Kāpēc ir nepieciešama šī diskusija? Laikā, kad dizaina jēdziens tiek lietots ļoti daudzpusīgi – rūpnieciskais, grafiskais, sociālais, kritiskais, virtuālais, iepakojuma, pakalpojumu dizains un tā tālāk, mums ir svarīgi precīzāk noskaidrot robežas un vadlīnijas, kā nākotnē attīstīsies muzeja krājums – kā priekšmetiski, tā saturiski.”

 

Diskusijā izteikt savu viedokli un perspektīvas redzējumu aicināti muzeju nozares, dizaina un mākslas vēstures speciālisti. Ievadā LNMM / Dekoratīvās mākslas un dizaina muzeja krājuma darba vadītāja Velta Raudzepa pastāstīs par DMDM krājuma tapšanas vēsturi, kas aizsākusies 20. gadsimta 20.–30. gados, vēl pirms muzeja dibināšanas 1989. gadā, tā struktūru, iepazīstinās ar kolekciju papildināšanas intensitāti un monitoringu.

 

Savā pieredzē dažādos krājuma politikas jautājumos dalīsies Latvijas Nacionālā vēstures muzeja direktora vietniece krājuma darbā Anita Meinarte, Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienības Rīgas Porcelāna muzeja galvenā krājuma glabātāja Iliana Veinberga un Latvijas Nacionālā mākslas muzeja direktora vietniece krājuma darbā Iveta Derkusova. Savukārt muzeoloģe, domnīcas “Creative Museum” vadītāja Ineta Zelča Sīmansone informēs par Kioto, Japānā, nesen notikušās 25. ICOM ģenerālās asamblejas “Muzeji kā kultūras centri: tradīcijas turpinājums” rezultātiem. Apspriedē piedalīsies arī mākslinieki, dizaineri, izstāžu kuratori, kolekcionāri, kultūras mediju pārstāvji, Latvijas Mākslas akadēmijas un Latvijas Kultūras akadēmijas pasniedzēji un studenti.

 

Sarunas fonu veidos Dekoratīvās mākslas un dizaina muzeja 30 gadu jubilejas izstāde “REDZĒTS – NEREDZĒTS – IZREDZĒTS”. Dāvinājumi, iepirkumi, restaurētie darbi un nejauši atradumi – no 11928 pamatkolekcijas vienībām ekspozīcijai atlasīti 70 eksponāti, kas atklāj, kā priekšmeti nonāk muzejā, un katrs šis stāsts ir ļoti īpašs. Izstāde apskatāma vēl tikai līdz 29. septembrim.

 

PROJEKTA VADĪTĀJA:

Inese Baranovska, LNMM / Dekoratīvās mākslas un dizaina muzeja vadītāja

 

NORISES VIETA:

Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs / Lielā zāle

Skārņu iela 10, Rīga

 

PAPILDU INFORMĀCIJA:

Ieeja brīva. Iepriekšēja pieteikšanās nav nepieciešama.

T: (+371) 67 222235

E: dmdm@lnmm.lv

 

DMDM publiskie pasākumi tiek filmēti un fotografēti, lai regulāri un mērķtiecīgi informētu sabiedrību par muzeja piedāvājumu, darba rezultātiem un aktualitātēm. Informējam, ka Jums ir tiesības iebilst pret savas vai sava nepilngadīgā bērna fotogrāfijas izvietošanu šajā mājas lapā, nosūtot elektronisko vēstuli uz e-pasta adresi: dmdm@lnmm.lv

Saistītās izstādes
Saistītās preses relīzes