Stāstu cikls GROSVALDIĀNA: Margarēta Grosvalde un viņas dienasgrāmata: no ārlietām līdz sirdslietām
image
27.09.2019 18:00
Piektdien, 2019. gada 27. septembrī plkst. 18.00 izstādē “Mērijas ceļojums. Grosvaldu ģimenes stāsts” notiks literatūrzinātnieces, Latvijas Universitātes Literatūras, folkloras un mākslas institūta vadošās pētnieces Dr.philol. Evas Eglājas-Kristsones lekcija “Margarēta Grosvalde un viņas dienasgrāmata: no ārlietām līdz sirdslietām”.

Eva Eglāja-Kristsone iepazīstinās ar LU LFMI Folkloras krātuves jaunieguvumu – ārlietu dienesta darbinieces Margarētas Grosvaldes (1895-1982) dienasgrāmatu, kuru viņa sākusi rakstīt pirms 100 gadiem – 1919. gadā, strādājot par sekretāri Latvijas legācijā Londonā, un turpinājusi līdz 1926. gadam. Margarētas Grosvaldes dienasgrāmata, kura kļuvusi par vienu no pārsteidzošākajiem pagājuša gada atradumiem, ir gan vērtīga vēsturiska liecība par Latvijas Republikas ārlietu dienesta pirmajiem soļiem, gan ļoti personisku notikumu fiksācija – tajā dokumentēta gan brāļa Jāzepa, gan tēva Frīdriha Grosvalda, gan ārlietu ministra Annas Zigfrīda Meierovica nāve, gan citi intīmi un subjektīvi vērojumi un pārdomas.

 

NORISES VIETA:

Latvijas Nacionālais mākslas muzejs / Bibliotēka

Jaņa Rozentāla laukums 1, Rīga

 

MĒRĶAUDITORIJA:

Aicināti visi interesenti

 

DALĪBAS MAKSA:

Ieejas biļete muzeja pastāvīgajā ekspozīcijā.

GADA BIĻETES īpašniekiem ieeja ir bez maksas.

 

PAPILDU INFORMĀCIJA:

Nepieciešama iepriekšēja pieteikšanās. Vietu skaits LNMM bibliotēkā ir ierobežots.

E: ekskursijas@lnmm.lv

T: (+371) 67 324461

 

LNMM publiskie pasākumi tiek filmēti un fotografēti, lai regulāri un mērķtiecīgi informētu sabiedrību par muzeja piedāvājumu, darba rezultātiem un aktualitātēm. Jums ir tiesības iebilst pret savas un sava nepilngadīgā bērna fotogrāfijas izvietošanu ar LNMM saistītos resursos, nosūtot elektronisko vēstuli uz e-pasta adresi: lnmm@lnmm.lv. Lūdzu, norādiet konkrētas fotogrāfijas saiti un/vai atsūtiet ekrānšāviņu, kā arī sniedziet par sevi informāciju, lai mēs Jūs varētu identificēt kā datu subjektu.

Saistītie pasākumi
news-image
13 Sep 18:00
Stāstu cikls GROSVALDIĀNA: Čāpiņas krusttēvs Džo. Jāzepa Grosvalda dzīve un māksla
Piektdien, 2019. gada 13. septembrī, plkst. 18.00 izstādē “Mērijas ceļojums. Grosvaldu ģimenes stāsts” notiks mākslas zinātnieka Eduarda Kļaviņa lekcija “Čāpiņas krusttēvs Džo. Jāzepa Grosvalda dzīve un māksla”.
news-image
04 Okt 18:00
Stāstu cikls GROSVALDIĀNA: Brāļi Grosvaldi - Ogier et Joe. Māksla un diplomātija
Piektdien, 2019. gada 4. oktobrī plkst. 18.00 izstādē “Mērijas ceļojums. Grosvaldu ģimenes stāsts” notiks mākslas zinātnieces Gintas Gerhardes-Upenieces lekcija “Brāļi Grosvaldi - Ogier et Joe. Māksla un diplomātija”.
news-image
25 Okt 18:00
Stāstu cikls GROSVALDIĀNA: Džo pa pēdām. Persijas ainas 101 gadu pēc Jāzepa Grosvalda
Piektdien, 2019. gada 25. oktobrī plkst. 18.00 izstādē “Mērijas ceļojums. Grosvaldu ģimenes stāsts” notiks mākslas zinātnieces, islāma arhitektūras pētnieces Ievas Kalnačas stāstījums “Džo pa pēdām. Persijas ainas 101 gadu pēc Jāzepa Grosvalda".
news-image
08 Nov 18:00
Stāstu cikls GROSVALDIĀNA: Latvijas izņēmums. Mērijas Grīnbergas jaunākās nosargātās kultūras vērtības
Piektdien, 2019. gada 8. novembrī plkst. 18.00 izstādē “Mērijas ceļojums. Grosvaldu ģimenes stāsts” notiks mākslas zinātnieka Jāņa Kalnača priekšlasījums “Latvijas izņēmums. Mērijas Grīnbergas jaunākās nosargātās kultūras vērtības”.
news-image
22 Nov 18:00
Stāstu cikls GROSVALDIĀNA: Māra Lāce par Mēriju Grīnbergu jaunāko
Izstādes "Mērijas ceļojums. Grosvaldu ģimenes stāsts" ietvaros norisināsies Māras Lāces stāstījums par Mēriju Grīnbergu jaunāko un Grosvaldu dzimtu.
Saistītās izstādes