TŪRE MEDIJIEM izstādē "Džemma Skulme. Viņas glezniecība"
image
07.02.2020 11:00
Piektdien, 2020. gada 7. februārī, plkst. 11.00 Latvijas Nacionālais mākslas muzejs (Rīgā, Jaņa Rozentāla laukumā 1) aicina mediju pārstāvjus uz tikšanos ar izstādes “Džemma Skulme. Viņas glezniecība” kuratori Ingu Šteimani.

Dalībnieku reģistrācija: plkst. 10.30–11.00

 

No š. g. 8. februāra līdz 5. aprīlim Latvijas Nacionālā mākslas muzeja galvenās ēkas 4. stāva izstāžu zālēs un Kupola zālē 5. stāvā būs skatāma izstāde “Džemma Skulme. Viņas glezniecība”. Kuratore Inga Šteimane ekspozīcijai atlasījusi turpat 100 darbu, kas atklās glezniecību kā mākslinieces lielo kaislību, mīlestību, darbu, jēgu un spēli, kā telpu, kurā notiek gan saruna ar sevi, gan uzrunas sabiedrībai. Izstāde akcentēs Džemmas Skulmes (1925–2019) mākslas aspektus, ar kuriem rakstīta ne vien viņas biogrāfija, bet arī Latvijas mākslas vēsture.

 

Mediju tūres ievadā Inga Šteimane paskaidros projekta ideju, tad sekos pastaiga pa ekspozīciju, komentējot izstādītos darbus. Īpaša uzmanība tiks pievērsta izcilākiem piemēriem no Džemmas Skulmes monumentālā figurālisma, kas devis nozīmīgu ieguldījumu modernās glezniecības attīstībā padomju periodā un vēlāk. Tāpat žurnālisti pirmie ieraudzīs Džemmas Skulmes abstrakcijas, kas gleznotas 2019. gada vasarā.

 

Tikšanās laikā plašsaziņas līdzekļu pārstāvji varēs uzdot jautājumus, brīvi filmēt un fotografēt ekspozīciju. Noslēgumā paredzēts laiks individuālajām intervijām.

 

 

IZSTĀDES KURATORE:

Inga Šteimane, Mākslas stacijas “Dubulti” kuratore

 

IZSTĀDES KOORDINATORES:

Līna Birzaka-Priekule, Latvijas Nacionālā mākslas muzeja izstāžu kuratore,

izstāžu zāles ARSENĀLS Radošās darbnīcas vadītāja

 

Laura Dravniece, Latvijas Nacionālā mākslas muzeja izglītības programmu kuratore

Saistītās izstādes
Saistītās preses relīzes