TERRA INCOGNITA: Kultūrvide Rīgā Latvijas valsts dibināšanas laikā
image
16.09.2020 16:00
Stāsta Guntis Gailītis, Rīgas pieminekļu aģentūras direktors un Rīgas Latviešu biedrības priekšsēdētājs.

Pēc Pirmā pasaules kara postījumiem, pateicoties iedzīvotāju neatlaidībai un sīkstumam, jaunā Latvijas valsts īsā laikā atjaunoja ekonomisko pamatu attīstībai. Īpaša vieta ekonomikas atjaunošanās procesā bija Latvijas mākslas un kultūras darbiniekiem. Jaunu skanējumu ieguva Dziesmu svētki, nacionālā literatūra un māksla. Kad visapkārt plosījās nemieri, komponists Alfrēds Kalniņš, pamatojoties uz arhitekta un literāta Artūra Krūmiņa veidoto libretu, 1920. gadā radīja latviešu nacionālās operas simbolu „Baņuta”. Šogad aprit 100 gadu kopš pirmās latviešu nacionālās operas "Baņuta" pirmizrādes Latvijas Nacionālajā operā.

 

NORISES VIETA:

Mākslas muzeja RĪGAS BIRŽA Konferenču zāle (3. stāvā)

 

BIĻEŠU CENAS:

pieaugušajiem: 6,00 EUR

studentiem, pensionāriem: 3,00 EUR

Biļetes nopērkamas iepriekšpārdošanā Mākslas muzeja RĪGAS BIRŽA kasē.

Vietu skaits ierobežots!

 

PAPILDU INFORMĀCIJA:

T: (+371) 67 225209

E: Vita.Ozolina@lnmm.lv

 

 

VESELĪBAS UN DROŠĪBAS PASĀKUMI MUZEJĀ

- Lūdzam neapmeklēt muzeju, ja jums ir elpceļu infekcijas slimības simptomi, noteikta pašizolācija, mājas karantīna vai stingra izolācija. Muzejam ir tiesības personām ar elpceļu infekcijas slimības pazīmēm liegt ieeju muzejā un aicināt tās atstāt muzeju.

- Lūdzam ievērot 2 metru distanci no citiem apmeklētājiem un muzeja darbiniekiem.

- Aicinām rūpēties par roku dezinfekciju. Muzejs nodrošina virsmu un izmantoto materiālu un aprīkojuma dezinfekciju.

- Nodarbību laikā lietot tikai personīgos vai personīgi piešķirtos darba instrumentus un materiālus (krītiņus, zīmuļus, dzēšgumijas, spilvenus sēdēšanai).

 

Mākslas muzeja RĪGAS BIRŽA publiskie pasākumi tiek filmēti un fotografēti, lai regulāri un mērķtiecīgi informētu sabiedrību par muzeja piedāvājumu, darba rezultātiem un aktualitātēm. Jums ir tiesības iebilst pret savas un sava nepilngadīgā bērna fotogrāfijas izvietošanu ar LNMM saistītos resursos, nosūtot elektronisko vēstuli uz e-pasta adresi: lnmm@lnmm.lv. Lūdzu, norādiet konkrētas fotogrāfijas saiti un/vai atsūtiet ekrānšāviņu, kā arī sniedziet par sevi informāciju, lai mēs Jūs varētu identificēt kā datu subjektu.

Saistītie pasākumi