SENĀS MŪZIKAS KONCERTSTĀSTS: Dorotejas vēstules
image
03.10.2020 18:00
Sestdien, 3. oktobrī, plkst. 18.00 Latvijas Nacionālā mākslas muzeja 3. stāva vestibilā norisināsies senās mūzikas koncertstāsts “Dorotejas vēstules”.
Unikālais koncertstāsts "Dorotejas vēstules'' iepazīstinās pasākuma apmeklētājus ar īpašu personību - Kurzemes un Zemgales hercogieni Doroteju (Anna Šarlote Doroteja fon Mēdema (1761-1821)) - vienu no sava laika spožākajām un izcilākajām personībām Eiropas politiskajā, sabiedriskajā un kultūras dzīvē.
 
Horcogienes galma dzīves portretējumu atainos izcilais baroka soprāns Aija Veismane-Garkeviča, baroka vijole Sanita Zariņa, baroka čells Danuta Ločmele un Beata Geka (pozitīvs). Hercogienes Dorotejas dzīves aculiecinieku vēstulēs ieskatīsies talantīgais Valmieras teātra aktieris Ivo Martinsons un Sēļu muižas apburošā saimniece Ināra Blūma.
 
Hercogiene Doroteja ļoti mīlēja mūziku, labi dziedāja, kā arī bija viena no labākajām taustiņinstrumentu spēles meistarēm. Koncertā būs iespēja no jauna atklāt hercogienes Dorotejas personību - ne tikai viņas laikabiedru vēstulēs, bet arī, ieklausoties mūzikā, kas skanēja Eiropas galmos un baznīcās 18. gadsimtā. Koncertā skanēs zināmu un mazāk zināmu baroka laika komponistu - G. F. Hendeļa, D. Bukstehūdes, J.G. Naumana, E.J. Gerres - izcili muzikālie sacerējumi. Baroka komponistu radītie darbi iemieso hercogienes būtību - viņas mīlestību pret Dievu, maigumu attiecībās ar cilvēkiem, gudrību, dzīvesprieku un atvērtību pasaulei.
 
Biļetes var iegādāties Latvijas Nacionālā mākslas muzeja kasē muzeja darba laikā un pirms koncerta.
 
PASĀKUMU ATBALSTA:
 
NORISES VIETA:
Latvijas Nacionālā mākslas muzeja 3. stāva vestibils
Jaņa Rozentāla laukums 1, Rīga
 
BIĻEŠU CENA:
10,00 EUR pieaugušie
5,00 EUR skolēni, studenti, pensionāri
 
 
VESELĪBAS UN DROŠĪBAS PASĀKUMI MUZEJĀ
- Lūdzam neapmeklēt muzeju, ja jums ir elpceļu infekcijas slimības simptomi, noteikta pašizolācija, mājas karantīna vai stingra izolācija. Muzejam ir tiesības personām ar elpceļu infekcijas slimības pazīmēm liegt ieeju muzejā un aicināt tās atstāt muzeju.
- Lūdzam ievērot 2 metru distanci no citiem apmeklētājiem un muzeja darbiniekiem.
- Aicinām rūpēties par roku dezinfekciju. Muzejs nodrošina virsmu un izmantoto materiālu un aprīkojuma dezinfekciju.
- Nodarbību laikā lietot tikai personīgos darba instrumentus un materiālus (krītiņus, zīmuļus, dzēšgumijas, spilvenus sēdēšanai).

Aicinām iepazīties ar vispārīgajiem piesardzības pasākumiem muzeja apmeklējumam mājas lapas sadaļā COVID 19.