KOLEKTĪVĀS LASĪŠANAS VAKARS: Avotu grāmata
image
11.12.2020 18:00
Liliāna Piskorska: “Ogu meitenes aizveda mani uz izcirtumu dziļi mežā un stāstīja visādus neticamus stāstus. Izdomātus stāstus, no zila gaisa parautus stāstus, pļāpu druskas, niekus, melkulības, vēsturiskas anekdotes.”

Latvijas Laikmetīgā mākslas centra veidotās izstādes “Atceros. Tātad esmu. Neuzrakstīties stāsti: mākslinieču arhīvu” ietvaros aktrise Daiga Kažociņa lasīs mākslinieces Liliānas Piskorskas eseju “Avotu grāmata”, kas ir poļu nenormatīvās sieviešu vēstures arhīvs, ko Piskorska sākusi 2020. gadā un turpina tā veidošanu. Tas ir projekts kvīru sievišķībai un lesbiskumam, lezbēm (dykes), sapfiķēm, sievietēm, kas mīl sievietes, dažādām domām par kvīriskumu un separātismu un dusmīgai mīlai. Liliāna Piskorska: “Es gribētu, lai šis viss jums pielīp un paliek pielipis, lai mēs tik drīz neaizmirstu.”

 

Izstāde “Atceros. Tātad esmu. Neuzrakstīties stāsti: mākslinieču arhīvu” aktualizēs atšķirīgu mākslas vēstures lasījumu caur sieviešu mākslinieču pieredzēm padomju perioda mākslas, sociālo un politisko norišu kontekstā. Izstāde skatāma Latvijas Nacionālā mākslas muzeja 4. stāva izstāžu zālēs no 2020. gada 14. novembra līdz 2021. gada 24. janvārim.

 

"Kolektīvās lasīšanas vakars “Avotu grāmata”" veidots Sabiedrības integrācijas fonda kampaņas “Atvērtība ir vērtība” ietvaros. Šī ir piecgades kampaņas, kuras laikā īpaša uzmanība tiek pievērsta diskriminācijas skarto grupu integrācijai sabiedrībā, šogad fokusējoties uz dzimumu līdztiesību. Vairāk par kampaņu varat lasīt mājaslapā atvertiba.lv vai facebook lapā “Dažādības veicināšana”. 

 

NORISES VIETA:

LNMM galvenā ēka

 

PAPILDU INFORMĀCIJA UN PIETEIKŠANĀS:

Vietu skaits ierobežots. Maksimālais dalībnieku skaits: 12

Nepieciešama iepriekšēja pieteikšanās, norādot vārdu, uzvārdu un kontakttālruni.

T: (+371) 67 324461

E: ekskursijas@lnmm.lv

 

 

Saistībā ar COVID-19 izplatības ierobežošanu, aicinām iepazīties ar vispārīgajiem piesardzības pasākumiem LNMM apmeklējumam mājas lapas sadaļā "Drošs muzeja apmeklējums".

Saistītās izstādes