LEKCIJA: Kaligrāfijas nozīme un metodes pedagoģijā
APRĪLIS - MADERNIEKA BURTU MĒNESIS
image
29.04.2021 17:30
Novērtējot latviešu lietišķās mākslas un dizaina pamatlicēja Jūlija Madernieka sniegumu burtveidolu attīstībā, Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs aprīlī piedāvā lekciju ciklu, kurās tiks aplūkoti atšķirīgi aspekti burtu veidošanā un pielietošanā gan vēsturiskā, gan mūsdienu kontekstā.

Madernieka īpašais stils caurvij visas mākslinieka darbības sfēras, tostarp arī viņa veidotās ģeometrizētās burtu formas, kas apvieno etnogrāfisko ornamentu, rūnu rakstību un jūgendstila ietekmes. Madernieks uzskatāms par pirmo 20. gadsimta sākuma burtveidolu dizaineru Latvijā, un viņa grafiskās valodas daudzveidība spilgti izpaužas vairāku izdevumu noformējumos. Lekcijas izgaismos Madernieka atstāto burtveidolu mantojumu, tā interpretācijas iespējas, kā arī praktiski pielietojamas pedagoģiskās metodes.

 

DMDM izglītības programmu kuratore un kaligrāfe Dārta Dīriņa uzstāsies ar lekciju "Kaligrāfijas nozīme un metodes pedagoģijā".  Lekcija primāri paredzēta pedagogiem, rosinot nodarbībās pielietot dažādus kaligrāfijas veidus. Tiks akcentēta kaligrāfijas nozīme ne vien vēsturiski, domājot par lietišķo grafiku, bet arī fiziski – roku motorikas attīstībai. Klausītāji varēs iepazīties ar treniņu tehnikām, ko pielāgot atšķirīgām vecuma grupām.

 

NORISES VIETA:

Tiešsaistes platforma Zoom

 

LEKCIJAS ILGUMS:

1h 15min

 

DALĪBAS MAKSA:

Diemžēl lielās intereses dēļ, pieteikšanās lekcijai ir noslēgusies. Video ieraksts tiks publicēts DMDM Youtube kanālā.

 

 

Saistītie pasākumi
Saistītie jaunumi
Saistītās izstādes
Saistītās izglītības programmas
Saistītās preses relīzes
Saistītās galerijas