TIEŠSAISTES SARUNA: Baltijas laikmetīgā keramika – šodien un rīt (EN)
image
16.09.2021 17:30
Izstādes “CREO ERGO SUM” programmu papildina tiešsaistes diskusija “Baltijas laikmetīgā keramika – šodien un rīt”, kurā Latvijas, Lietuvas un Igaunijas pārstāvji iepazīstinās ar laikmetīgās keramikas šodienas portretu, kā arī ieskicēs nākotnes iespējas.

Viens no “CREO ERGO SUM” ekspozīcijas mērķiem ir izcelt keramiku kā laikmetīgās mākslas mediju, tāpēc izstādes programmu papildina tiešsaistes saruna par nozares esošo stāvokli un aktualitātēm, kā arī nākotnes attīstības un sadarbības iespējām Baltijas valstu kontekstā. Pārstāvji no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas iepazīstinās klausītājus ar savas valsts piemēru un pašreizējām norisēm, lai pēc tam vienotos kopīgā diskusijā.

Izstādes kurators, Daugavpils Marka Rotko mākslas centra mārketinga speciālists Aivars Baranovskis klausītājus iepazīstinās ar nozīmīgākajām personībām, kas izveidojušas Latvijas keramikas tēlu, kādu to redzam šodien. Tiks akcentēti galvenie pieturpunkti, iezīmējot paveikto Latvijas Laikmetīgās keramikas centra un Daugavpils Marka Rotko mākslas centra darbībā.

Pašreizējo Lietuvas keramikas situāciju raksturos Panevēžas pilsētas mākslas galerijas Keramikas paviljona pārstāve Aurēlija Seiliene (Aurelija Seilienė), kuras prezentācija ļaus ieskatīties spilgtāko lietuviešu keramiķu veikumā un ar šo nozari saistītajos pasākumos. Stāstījumā, tiks pievērsta uzmanība gadsimtiem seno keramikas tradīciju pārmantojamības atspoguļojumam laikmetīgajā keramikā.

Igaunijas laikmetīgājā keramikā ieskatu sniegs Igaunijas Keramikas asociācijas pārstāve Pille Kaleviste. Šajā stāstījumā tiks akcentēts keramikas mākslinieku -- gan pašreizējā izstādē “Creo ergo sum” pārstāvēto, gan citu autoru radošais sniegums, bez kuriem nav iedomājama igauņu keramikas aina. Prezentācijas autore iezīmēs svarīgākos pieturpunktus Igaunijas profesionālās keramikas pirmsākumos.

Pēc prezentācijām Dekoratīvās mākslas un dizaina muzeja Keramikas un porcelāna kolekcijas glabātāja Dace Ļaviņa moderēs nelielu diskusiju ar mērķi modelēt attīstības un sadarbības perspektīvas Baltijas valstu kontekstā keramikas nozarē.

Pasākums notiks angļu valodā.

 

Mērķauditorija: pieaugušie. Aicināti visi interesenti!

Norises vieta: Tiešsaistes platforma Zoom, tiks translēta arī Facebook Live.

Pieteikšanās: Lai pieteiktos pieejai Zoom, lūgums aizpildīt pieteikšanās anketu ŠEIT

Pasākuma ilgums: Līdz 1h 30 min.

Dalības maksa: Bez maksas

Papildu informācija pa tālruni (+371) 67 830917, 67 222235 vai e-pastu dmdm@lnmm.lv

 

 

Saistītie pasākumi
Saistītās izstādes
Saistītās galerijas