LEKCIJA: Renesanses laika Florences šedevru noslēpumi. PIETEIKŠANĀS BEIGUSIES
image
15.09.2021 17:00
Lektors Dr.Franko Leone, izmantojot augstas izšķirtspējas attēlus un multimediju metodes, iesaistīs dalībniekus virtuālā izglītojošā ceļojumā. Viņa stāstījums par Florences slavenākajiem mākslas šedevriem atklās visneparastākos un pārsteidzošākos noslēpumus.

Dr. Leone runās par Botičelli (Sandro Botticelli, 1445–1510) mākslas un gleznotāja mīļākās modeles Simonettas Vespucci pievilcība­s spēku. Sieviete, kura renesanses periodā tika uzskatīta par vienu no skaistākajām būtnēm Florencē, tika iemūžināta slavenās gleznās, kā „Venēras dzimšana” un „Pavasaris”. Lektors aplūkos tēla proporciju nozīmi Mikelandželo (Michelangelo di Lodovico Buonarroti Simoni, 1475–1564) skulptūrā „Dāvids” un Rafaēla (Raffaello Sanzio da Urbino, 1483–1520) gleznu līdzsvarotību, kas slēpj negaidītus pārsteigumus krāsu kombināciju izvēlē. Tāpat lektors pievērsīs uzmanību Leonardo (Leonardo da Vinci, 1452–1519) gleznotajām Toskānas ainavām, kas joprojām redzamas Areco pilsētas apkārtnē. Tiks atklāta arī sešpadsmitā gadsimta Toskānas manierisma labāko gleznotāju māksla: Roso Fjorentino (Rosso Fiorentino jeb Giovanni Battista di Jacopo, 1495–1540) otas spēks, Pontormo Jacopo Carucci, 1494–1557) pasteļtoņu maigums un Karavadžo (Michelangelo Merisi da Caravaggio, 1571–1557) reālistiskā, gaismēnu kontrastiem piesātinātā glezniecība.

 

Šī "mākslas stunda" atklās pasauli, kas veidota no krāsām un formām, un kuras skaistums palicis nemainīgs līdz pat mūsdienām.  

 

Par lektoru: Dr.Franko Leone, datorzinātņu doktors, dzīvo Korato (Bari), Itālijā. Lektors ir rakstnieks un dzejnieks ar kaislību uz mākslu un astronomiju. Leone ir vairāku grāmatu autors, kā arī saņēmis starptautiski nozīmīgus literatūras apbalvojumus. Vairāk informācijas par lektoru šeit.

 

PASĀKUMA VEIDS:

Drošs pasākums – paredzēts tikai vakcinētiem vai Covid-19 pārslimojušiem apmeklētājiem. Apmeklējot pasākumus muzejā, jāuzrāda derīgs COVID-19 sertifikāts, kas apliecina pabeigtu vakcināciju pret COVID-19 vai vīrusa pārslimošanas faktu, un personu apliecinošs dokuments. Norises telpā nav jālieto sejas maska, atrodoties muzeja publiskajā daļā (kases zona, ekspozīcijas) nepieciešams ievērot epidemioloģiskās drošības pasākumus lietojot masku un ievērojot distanci.

 

NORISES VIETA:

Mākslas muzejs RĪGAS BIRŽA

Konferenču zāle 3.stāvs

Doma laukums 6

 

NORISES ILGUMS:

60 – 90 minūtes

 

DALĪBAS MAKSA:

Bez maksas

 

NORISES VALODA:

Itāļu valoda ar sinhrono tulkojumu uz latviešu valodu

 

PAPILDU INFORMĀCIJA UN PIETEIKŠANĀS:

Muzejā vēlams ierasties aptuveni 15 minūtes pirms nodarbības sākuma, lai nesteidzīgi varētu izmantot kases un garderobes pakalpojumus.

 

Vietu skaits ierobežots. Nepieciešama iepriekšēja pieteikšanās.

 

Vita Ozoliņa, Mākslas muzeja RĪGAS BIRŽA

Izglītības programmu kuratore

T: (+371) 67 225209 E: Vita.Ozolina@lnmm.lv 

 

Saistītās izstādes