PASTAIGA MEDIJIEM Barbaras Gailes personālizstādē "Krāsas"
image
16.09.2021 11:00
Ceturtdien, 2021. gada 16. septembrī, plkst. 11.00 Latvijas Nacionālais mākslas muzejs (Rīgā, Jaņa Rozentāla laukumā 1) aicina mediju pārstāvjus uz preses pastaigu Barbaras Gailes personālizstādē “Krāsas” un tikšanos ar gleznotāju.

Dalībnieku reģistrācija: plkst. 10.30–11.00. Drošs pasākums *

 

Parīzē dzīvojošā Barbara Gaile Latvijas skatītājam ir labi pazīstama ar savām abstraktajām gleznām, kuru starojums dod nojausmu par suģestējošu cildenumu. Autores jaunais cikls “Krāsas”, ar ko Latvijas Nacionālā mākslas muzeja (LNMM) galvenās ēkas apmeklētāji varēs iepazīties 4. un 5. stāva izstāžu zālēs no š. g. 18. septembra līdz 14. novembrim, ir liecība par glezniecības potenciālajām iespējām, kad intensīvs sajūtu un domu sakāpinājums, talants, profesionālisms un skaidrība par uzdevumu ļauj pārvarēt dekoratīvismu un radīt mākslas brīnumu.

 

Gleznu cikla idejas pirmsākumi Barbarai Gailei meklējami urbānās vides šķietami haotiskajos grafiti, ieskrāpējumos un uzrakstos. Savukārt poētiskais impulss burtiskā nozīmē bija Artūra Rembo dzejolis “Patskaņi”, kurā viņš katram patskanim piešķir noteiktu krāsu – “A melns, E balts, I sarkans, U zaļš, O zils”.

 

Mediju tūres ievadā LNMM Latvijas Vizuālās mākslas departamenta vadītāja Dr. art. Ginta Gerharde-Upeniece pastāstīs par muzeja un mākslinieces sadarbību, veidojot šo izstādi. Pēc tam klātesošie dosies aplūkot ekspozīciju kopā ar gleznotāju Barbaru Gaili, kura paskaidros savu ieceri un komentēs izstādītos darbus.

 

Tikšanās laikā žurnālisti varēs uzdot jautājumus, brīvi filmēt un fotografēt ekspozīciju. Noslēgumā paredzēts laiks individuālajām intervijām.

 

* Drošs pasākums

  • Lai piedalītos preses pastaigā, iepriekšēja pieteikšanās nav nepieciešama. Reģistrācija notiks uz vietas.
  • Visiem medijiem obligāti ir jābūt derīgam Covid-19 sertifikātam un jāuzrāda personu apliecinošs dokuments.
  • Norises telpā nav jālieto sejas maska, nav jāievēro distance. Atrodoties muzeja publiskajā daļā (kases zona, ekspozīcijas u.tml.), nepieciešams ievērot epidemioloģiskās drošības pasākumus.

 

 

IZSTĀDES KOORDINATORE:

Anna Pūtele, LNMM izglītības programmu kuratore

T: (+371) 67 324461, E: Anna.Putele@lnmm.lv

Saistītās izstādes
Saistītās preses relīzes