KLASISKĀS VĒRTĪBAS: Latviešu interjera mākslinieku ideju realizācija mēbeļu galdnieka Pētera Prūša (1873-1953) izpildījumā
image
22.09.2021 17:30
Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs 22. septembrī plkst. 17.30 aicina uz vēsturnieka Māra Stinkuļa lekciju “Latviešu interjera mākslinieku ideju realizācija mēbeļu galdnieka Pētera Prūša (1873-1953) izpildījumā”, kas aizsāks cikla “Klasiskās vērtības” rudens sesiju. Lekcijas notiks tiešsaistē, Zoom platfomā.

Jaunajā “Klasisko vērtību” sezonā uzmanība tiks veltīta 19. gs. beigu un 20. gs. sākuma posmam, kas iekļaujas par Belle Epoque dēvētajā periodā, un Latvijas jaunajai mākslinieku paaudzei bija radošas darbības laiks. Mākslinieki, līdzīgi saviem laikabiedriem Eiropā, strādāja dažādās mākslas jomās, cenšoties radīt formā vienotu modernu stilu, kas aptvēra arhitektūru, interjeru un vizuālo mākslu.

 

Lekciju ciklu ievadīs vēsturnieka Māra Stinkuļa pētījums par galdniekmeistaru Pēteri Prūsi (1873-1953), kurš 20. gs. sākumā izpelnījās atzinību gan ar paša projektētajām mēbeļu garnitūrām, gan arī pēc Anša Cīruļa un Jēkaba Bīnes metiem īstenotajiem mēbeļu ansambļiem. Līdz šim maz zināmi fakti atklās Pētera Prūša aizraušanos ar Čarlza Renī Makintoša daiļradi un nacionālā romantisma idejām mēbeļu dizainā. Lekcijā tiks izmantoti Valkas novadpētniecības muzeja un Stinkuļa personīgā arhīva materiāli. Par 20. gs. sākuma mēbeļu dizainu un amatu meistariem nav plašu pētījumu, tādēļ lekcija sola daudz interesantu faktoloģisku materiālu, kas atspoguļo arī Pētera Prūša 1910. gadā dibinātās 2. Rīgas galdnieku sabiedrības un biedrības veikala tapšanas procesu un attīstības gaitu.

 

Mērķauditorija:  pieaugušie. Aicināti visi interesenti!

Norises vieta: tiešsaistes platforma Zoom

Pieteikšanās: lai pieteiktos pieejai Zoom, lūgums aizpildīt pieteikšanās anketu ŠEIT

Pasākuma ilgums: Līdz 1h 15 min.

Dalības maksa: Bez maksas

Papildu informācija pa tālruni (+371) 67 830917, (+371) 67 222235 vai e-pastu agrita.pore@lnmm.lv

 

PROJEKTA VADĪTĀJA:

Agrita Pore, LNMM / Dekoratīvās mākslas un dizaina muzeja izglītības programmu kuratore

Saistītie jaunumi