Gleznošanas meistarklases KRĀSU NOSLĒPUMI: Faktūras un ietekmes no pasaules māksliniekiem. PIETEIKŠANĀS NOSLĒGUSIES
image
10.10.2021 12:00
Latvijas Nacionālais mākslas muzejs aicina uz meistarklasēm "Krāsu noslēpumi", kas norisināsies mākslinieces Barbaras Gailes personālizstādes “Krāsas” ietvaros. Nodarbībās īpaša uzmanība tiks pievērsta krāsai, kā arī dažādiem māksliniekiem, kuri izvēlas gleznot, izmantojot vienu krāsu gammu.

Ar krāsām mēs mēdzam asociēt kādus notikumus, vietas, kurās esam bijuši, tradīcijas, kā arīemocijas, kas apzīmē mūsu sajūtas kādā dzīves brīdī. Bet, tiklīdz runa ir par to, ko dažādas krāsas simbolizē visā pasaules kultūrā, krāsu nozīme var būtiski atšķirties. To apzīmējumi cauri gadsimtiem ir veidojuši dažādus uzskatus citu tautu kultūrās. Cilvēks spēj izšķirt 300 ahromatisko (neitrālās) un desmitiem tūkstošu hromatisko (košās) krāsu toņu dažādās spilgtuma un piesātinātības kombinācijās. Taču visu krāsu bagātību veido 7 spektra krāsas: sarkana, oranža, dzeltena, zaļa, gaiši zila, tumši zila un violeta. Tieši šīs krāsas dominē Barbaras Gailes izstādē. 

 

Gleznošanas miestraklases ievadā būs teorētiskā daļa - muzejpedagoga stāstījums par konkrētās dienas tēmu 20-30 min, kā arī praktiskā daļa, kurā 1,5 stundas laikā muzejpedagogs aicinās izmēģināt dažādus paņēmienus un radīt savu mākslas darbu. Radīto mākslas darbu katrs dalībnieks varēs ņemt sev līdzi. Meistarklasēs aicinām apmeklētājus iepazīt mākslu caur personīgo pieredzi, pašiem veicot radošu uzdevumu un izprotot mākslas darbu saturu, tehniku, domāšanas principus un krāsu. 

 

Meistarklasēs apskatāmās tēmas

  1. Akvareļu slāņu burvība 
  2. Faktūras un ietekmes no pasaules māksliniekiem 
  3. Ultramarīns mākslā
  4. Krāsu pigmentu noslēpumi

 

DALĪBNIEKI:

Pieaugušie un bērni vecumā no 12 gadiem 

Priekšzināšanas nav nepieciešamas.

 

NORISES VIETA
Latvijas Nacionālā mākslas muzeja galvenā ēka / Konferenču zāle
Jaņa Rozentāla laukums 1, Rīga

 

NORISES LAIKS
Svētdienās plkst. 12.00–14.00

26.09.2021. Akvareļu slāņu burvība

03.10.2021. Akvareļu slāņu burvība

10.10.2021. Faktūras un ietekmes no pasaules māksliniekiem

17.10.2021. Faktūras un ietekmes no pasaules māksliniekiem

24.10.2021. Ultramarīns mākslā     

31.10.2021. Ultramarīns mākslā     

07.11.2021. Krāsu pigmentu noslēpumi   

14.11.2021. Krāsu pigmentu noslēpumi   


Lūgums nodarbības sākumu nekavēt, lai dzirdētu radošo uzdevumu. Pirms izstādes apmeklējuma kasē iespējams saņemt muzejpedagogu sagatavotos ieteikumus, kas palīdzēs iestādes apskatē. 


Biļetes uz nodarbību kasē pārstāj tirgot 15 minūtes pēc nodarbības sākuma. Iesakam ierasties laicīgi, jau no plkst. 11.00-11.30, lai pirms nodarbības apmeklētu izstādi. 

 

BIĻEŠU CENAS
15,00 EUR no personas

 

PIETEIKŠANĀS UN PAPILDU INFORMĀCIJA

PIETEIKŠANĀS UZ ŠO NODARBĪBU IR NOSLĒGUSIES
Maksimālais dalībnieku skaits grupā: 12 personas.
Nepieciešama iepriekšēja pieteikšanās, norādot vārdu, uzvārdu un kontakttālruni.
Līdzi jāņem personu apliecinošs dokuments (pasi vai ID karti), kas jāuzrāda kasē kopā ar derīgu Covid-19 sertifikātu.
 

E: ekskursijas@lnmm.lv
T: (+371) 67 324461

 

PASĀKUMA VEIDS
Drošs pasākums – paredzēts tikai vakcinētiem vai Covid-19 pārslimojušiem apmeklētājiem. Apmeklējot pasākumu jābūt derīgam Covid-19 sertifikātam un jāuzrāda personu apliecinošs dokuments. Norises telpā nav jālieto sejas maska, nav jāievēro distance, atrodoties muzeja publiskajā daļā (kases zona, ekspozīcijas u. tml.) nepieciešams ievērot epidemioloģiskās drošības pasākumus. Lūdzam muzejā ierasties 20 minūtes pirms pasākuma sākuma.

 

NODARBĪBAS NORISE
1. Biļešu iegāde, uzrādot derīgu Covid 19 sertifikātu un došanās uz Konferenču zāli (1. stāvs).
2. Iepazīšanās ar muzejpedagogu un noteikumiem muzejā.
3. Pedagoga stāstījums par dienas uzdevumu, tā mākslas kontekstu. Uzdevums tiek izstāstīts latviešu valodā, pēc nepieciešamības krieviski vai angliski. Lūgums nekavēt nodarbības sākumu, lai dzirdētu uzdevumu! Individuāla ekspozīcijas apskate pēc pedagoga norādēm. Biļetes uz nodarbību kasē pārstāj tirgot 15 minūtes pēc nodarbības sākuma.
4. Praktiskais darbs. Nodarbības ilgums ir no 2 līdz 2,5 stundām.

 

MATERIĀLI LĪDZŅEMŠANAI

Materiāli tiek nodrošināti uz vietas. Vēlams ierasties ērtās drēbēs un sliktos laika apstākļos izmantot maiņas apavus.

 

NODARBĪBAS VADĪTĀJI:

Meistarklases vada muzejpedagoģes un mākslinieces Patricija Brekte-Pannetier un Diāna Dimza-Dimme

 

Saskaņā ar valdības jaunākajiem noteikumiem, nodarbības var apmeklēt personas ar derīgu Covid-19 sertifikātu, kas jāuzrāda muzeja kasē pirms biļešu iegādes un jāveic iepriekšēja reģistrācija.


Personas datu vākšanas mērķis ir ar Ministru kabineta 2020. gada 9. jūnija noteikumos Nr. 360 “Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai” noteikto epidemioloģiskās drošības pasākumu sekmēšana: muzeja pasākumu organizēšana ar iepriekšēju reģistrāciju vienmērīgas apmeklētāju plūsmas nodrošināšanai. Papildu informācija bit.ly/drossmuzejs

Saistītās izstādes