PRESES KONFERENCE izstādē "Hermanis Ničs. Orģiju un mistēriju teātris"
image
15.10.2021 12:00
Piektdien, 2021. gada 15. oktobrī, plkst. 12.00 Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs (Rīgā, Skārņu ielā 10) kopā ar "VV Foundation" aicina mediju pārstāvjus uz preses konferenci izstādē “Hermanis Ničs. Orģiju un mistēriju teātris”.

Dalībnieku reģistrācija: plkst. 11.30–12.00. Drošs pasākums *

 

No š. g. 16. oktobra līdz 12. decembrim Dekoratīvās mākslas un dizaina muzeja (DMDM) Lielajā zālē būs skatāma Austrijas avangarda klasiķa Hermaņa Niča personālizstāde “Orģiju un mistēriju teātris”. Tā ir pirmā mākslinieka izstāde Baltijā, tādējādi – unikāla iespēja iepazīt autoru, kurš ietekmējis ne tikai darbības glezniecības un performances jomas, bet arī laikmetīgā teātra mākslas attīstību.

 

1960. gados Hermanis Ničs kopā ar domubiedriem veidoja vienu no radikālākajām 20. gadsimta mākslas kustībām, kas mākslas vēsturē pazīstama ar nosaukumu “Vīnes akcionisti”. Par savu mūža darbu viņš atzīst 50. gadu beigās radīto Orģiju mistēriju teātri, kas ir intensīva mākslas pieredze, kurā savienojas glezniecība, teātris, mūzika un lirika ar liturģiski reliģioziem elementiem.

 

Preses konferencē piedalīsies:

  • Inese Baranovska, Latvijas Nacionālā mākslas muzeja (LNMM) Latvijas dekoratīvās mākslas un dizaina departamenta vadītāja, Dekoratīvās mākslas un dizaina muzeja vadītāja;
  • Līna Birzaka-Priekule, projekta vadītāja, izstādes kuratore;
  • Vita LiberteVV Foundation dibinātāja, advokāte un mecenāte;
  • Evarts Melnalksnis, performances kurators.

 

Preses konferenci moderēs Dekoratīvās mākslas un dizaina muzeja vadītāja Inese Baranovska.

 

Pasākuma otrajā daļā mediju pārstāvjiem būs iespēja iepazīties ar izstādi, individuāli intervēt projekta īstenošanā iesaistītās personas, fotografēt un filmēt ekspozīciju.

 

Dalība preses konferencē ar derīgu sertifikātu, kas apliecina pabeigtu vakcināciju pret Covid-19 vai vīrusa pārslimošanas faktu, obligāti uzrādot personu apliecinošu dokumentu. Lūdzam ņemt vērā, ka saskaņā ar jaunajiem nosacījumiem Covid-19 izplatīšanas apstādināšanai, ierodoties pasākumā, jālieto FFP2 respiratori. Muzeja iekštelpās jāievēro 2 metru distance no citiem pasākuma dalībniekiem.

 

Lai vienotos par intervijas norisi citā dienā, lūgums sazināties ar DMDM komunikācijas speciālisti Aneti Piņķi, zvanot pa tālruni (+371) 67 222235 vai rakstot uz e-pastu Anete.Pinke@lnmm.lv.

 

* Drošs pasākums – paredzēts tikai vakcinētiem vai Covid-19 pārslimojušiem apmeklētājiem. Apmeklējot pasākumu, obligāti ir jābūt derīgam Covid-19 sertifikātam un jāuzrāda personu apliecinošs dokuments. Atrodoties muzejā, nepieciešams ievērot epidemioloģiskās drošības pasākumus: jālieto FFP2 respirators, kas nosedz degunu un muti, jāievēro 2 metru distance no citiem apmeklētājiem un muzeja darbiniekiem.

 

Aicinām iepazīties ar vispārīgajiem piesardzības pasākumiem LNMM apmeklējumam mājaslapas sadaļā “Drošs muzeja apmeklējums”.

Saistītās izstādes
Saistītās preses relīzes