ĢIMENES LAIKS Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā
28.11.2021 10:00
Pirmais “Ģimenes laiks” muzejā norisināsies 28. novembrī, no plkst. 10.00 līdz 14.00 (ieeja līdz plkst. 13.00). Īpašās apmeklējuma stunas tika ieviestas, lai uzņemtu ģimenes ar bērniem līdz 12 gadu vecumam, nodrošinātu atsevišķu plūsmu un saglabātu drošu muzeja apmeklējumu laikā, kad Latvijas muzejos pakalpojumi tiek sniegti tikai drošajā jeb “zaļajā” vidē*.

"Ģimenes laikā" muzejā būs pieejami īpaši bērniem radīti izglītojoši un rosinoši materiāli, kas palīdzēs iepazīt muzeju un sagādās aizraujošu apmeklējuma pieredzi visai ģimenei. 

 

Aicinām pārējo sabiedrību šo muzeja lēmumu atbalstīt un savam apmeklējumam izvēlēties citu dienas laiku. 

 

Ģimenēm ar pirmsskolas vecuma bērniem piedāvājam īpašu “Ģimenes somu” ar spēlēm un uzdevumiem, kas muzeja apmeklējumu padarīs par interesantu piedzīvojumu. Somā atrodas attīstošas un uz taktilu pieredzi orientētas spēles un uzdevumi, kas tematiski saistīti ar muzeja pastāvīgajā ekspozīcijā redzamajiem mākslas darbiem. Pētot somas saturu, bērni gūs pirmos priekšstatus par mākslas valodu un tiks iedrošināti tuvāk aplūkot detaļas. Soma bez maksas uz muzeja apmeklējuma laiku iegūstama Informācijas punktā (2. stāva vestibilā).

 

Savukārt mazākos muzeju apmeklētājus iepriecinās izkrāsojams stāsts par iemīļoto Jaņa Rozentāla gleznu “Princese ar pērtiķi”. Grāmatiņa atklāj iztēlotu piedzīvojumu, kā kāda jauna meitene pārsteidzoši kļūst par nozīmīgās gleznas modeli  – austrumu princesi! Grāmata bez maksas pieejama Informācijas punktā (2. stāva vestibilā). Aicināsim krāsošanai uz vietas līdzi ņemt savus zīmuļus.

 

 

APMEKLĒJUMA NOTEIKUMI: 

Ģimenēm ar bērniem līdz 12 gadu vecumam muzeja apmeklējums iespējams tikai “Ģimenes laiks” ietvaros, personām virs 12 gadu vecuma uzrādot derīgu sadarbspējīgu sertifikātu, kas apliecina vakcināciju pret Covid-19 vai pārslimošanas faktu, kā arī personu apliecinošu dokumentu. “Ģimenes laiks” ietvaros bērniem vecumā līdz 12 gadiem nav jāuzrāda sertifikāti – bērna sertifikāta statuss tiek pielīdzināts pavadošās personas statusam.

 

Pieaugušajiem un bērniem vecumā no 12 līdz 18 gadiem nepieciešams uzrādīt sadarbspējīgu sertifikātu, kas apliecina Covid-19 pārslimošanu vai vakcināciju, kā arī personu apliecinošu dokumentu. Bērni vecumā no 12 gadiem apmeklējot ģimenes lokā var uzrādīt arī sertifikātu par 72h negatīvu testu vai laboratorisko izziņu, kā arī personu apliecinošu dokumentu.

 

Epidemioloģiskās drošības noteikumi:

  • Visu apmeklējuma laiku pareizi jālieto sejas maska, nosedzot degunu un muti.
  • Jāievēro 2 metru distance starp citiem apmeklētājiem un muzeja darbiniekiem.
  • Aizliegts apmeklēt muzeju, ja jums ir elpceļu infekcijas slimības simptomi, noteikta pašizolācija, mājas karantīna vai stingra izolācija. Muzejam ir tiesības personām ar elpceļu infekcijas slimības pazīmēm liegt ieeju muzejā.

 

 

NODERĪGA INFORMĀCIJA:

Ar bērnu ratiņiem ēkā visērtāk var iekļūt pa ieeju no parka puses. Par ļoti pretimnākošām cenām ir pieejamas Ģimenes biļetes: piemēram, visa muzeja apskate 1 pieaugušajam ar 1–4 bērniem vai vienai daudzbērnu ģimenei izmaksās 5,00 EUR, bet muzeja apmeklējums 2 pieaugušajiem ar 1–4 bērniem – 7,00 EUR. Ģimeņu ērtībai ir izmantojams lifts, ar kuru var piekļūt muzeja ekspozīcijām un izstādēm.

 

Informācija par drošu muzeja apmeklējumu.

 

*Epidemioloģiski droša vide ir tāda vide, kurā gan apmeklētājiem, gan darbiniekiem un pakalpojumu sniedzējiem, kuri kontaktējas ar apmeklētājiem, obligāta prasība ir uzrādīt sadarbspējīgu vakcinācijas vai Covid-19 vīrusa pārslimošanas sertifikātu un personu apliecinošu dokumentu (pārejas periodā darbinieki var uzrādīt derīgu testu par negatīvu rezultātu). 

 

 

KONTAKTINFORMĀCIJA: 

 T: (+371) 67 324 461

E: ekskursijas@lnmm.lv

Saistītās galerijas