TELPA, TĒRPS UN TĒLS: Latvieši Tālajos Austrumos 20. gs. sākumā un viņu dāvinājumi
image
16.12.2021 17:00
LNMM Ārzemju dekoratīvi lietišķās mākslas kolekcijas glabātāja Baiba Uburģe stāstīs par Āzijas mākslas kolekcijas veidošanās vēsturi.

Drošs pasākums *

 

Īpaša vērība tiks veltīta skaitliski lielākajai kolekcijas daļai – mākslas priekšmetiem no Ķīnas un Japānas. Muzeja krātuvē šie skaistie, fascinējošie, īpašie priekšmeti nonākuši kā dāvinājumi no latviešiem, kuri dažādu sociāli - politisko apstākļu dēļ 19. gs. beigās un 20. gs. sākumā dzīvoja un strādāja Tālajos Austrumos, bet 1918. gadā ar Latvijas valsts proklamēšanu, atgriezās dzimtenē. Laika gaitā 1920. gadā jaundibinātais Valsts mākslas muzejs saņēma no Tālajos Austrumos, Ķīnā un Japānā, dzīvojošiem latviešiem ievērojamu skaitu dāvinājumu. Tas bija pamats, lai turpmākajā periodā muzejā izveidotu atsevišķu Āzijas mākslas nodaļu. Mākslas muzeja RĪGAS BIRŽA Āzijas mākslas galerijā eksponēta tikai daļa no kolekcijas, kurā kopumā glabājas vairāki tūkstoši mākslas darbu no dažādām Āzijas zemēm.

 

Mūžizglītības programmas ietvaros Mākslas muzejs RĪGAS BIRŽA reizi mēnesī piedāvā nodarbību ciklu “Telpa, tērps un tēls”. Programmas mērķis ir iesaistīt radošo profesiju pārstāvjus, lai veicinātu paaudžu sadarbību un nodrošinātu tradīciju pārmantojamību. Mākslas speciālistu, mākslas vēsturnieku, arhitektu vadītu lekciju, diskusiju un sarunu veidā dalībnieki tiks iepazīstināti ar vēsturiskajiem stiliem, to izpausmēm tēlotājmākslā, arhitektūrā un modē. Latvijas kultūras mantojums tiks aplūkots pasaules kultūrmantojuma kontekstā, akcentējot paralēles un atšķirības. Cikla ietvaros apmeklētājiem būs iespēja apskatīt muzeja pastāvīgās ekspozīcijas un jaunākās izstādes.

 

Nodarbības bagātinās oriģināls vizuālais, foto un kino materiāls.

 

NORISES ILGUMS:

60 – 90 minūtes

Muzejā vēlams ierasties aptuveni 15 minūtes pirms nodarbības sākuma, lai nesteidzīgi varētu izmantot kases un garderobes pakalpojumus.

 

DALĪBAS MAKSA:

6,00 EUR pieaugušajiem

3,00 EUR skolēniem, studentiem, pensionāriem

 

NORISES VALODA:

Latviešu

 

PIETEIKŠANĀS UN PAPILDUS INFORMĀCIJA:

Vietu skaits ierobežots.

Nepieciešama iepriekšēja pieteikšanās, norādot vārdu, uzvārdu un kontakttālruni.

Līdzi jāņem personu apliecinošs dokuments (pasi vai ID karti), kas jāuzrāda kasē kopā ar derīgu Covid-19 sertifikātu.

 

Lai pieteiktos, lūgums sazināties ar Vitu Ozoliņu, Mākslas muzeja RĪGAS BIRŽA Izglītības programmu kuratori

T: (+371) 67 225209 E: Vita.Ozolina@lnmm.lv

 

NORISES VIETA:

Mākslas muzejs RĪGAS BIRŽA

Konferenču zāle 3. stāvā

Doma laukums 6, Rīga

 

* Drošs pasākums – paredzēts tikai vakcinētiem vai Covid-19 pārslimojušiem apmeklētājiem. Apmeklējot pasākumu, obligāti ir jābūt derīgam Covid-19 sertifikātam un jāuzrāda personu apliecinošs dokuments. Atrodoties muzejā, nepieciešams ievērot epidemioloģiskās drošības pasākumus: jāvalkā pareizi uzliktas sejas maskas, kas nosedz degunu un muti, jāievēro 2 metru distance no citiem apmeklētājiem un muzeja darbiniekiem.

 

Saskaņā ar valdības jaunākajiem noteikumiem, nodarbības var apmeklēt personas ar derīgu Covid-19 sertifikātu, kas jāuzrāda muzeja kasē pirms biļešu iegādes un jāveic iepriekšēja reģistrācija.


Personas datu vākšanas mērķis ir ar Ministru kabineta 2020. gada 9. jūnija noteikumos Nr. 360 “Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai” noteikto epidemioloģiskās drošības pasākumu sekmēšana: muzeja pasākumu organizēšana ar iepriekšēju reģistrāciju vienmērīgas apmeklētāju plūsmas nodrošināšanai.

 

Papildu informācija "Drošs muzeja apmeklējums"

Saistītie pasākumi
Saistītās izstādes