ĢIMENES DIENA: Svinam ziemu
03.12.2016 12:00
Sestdien, 2016. gada 3. decembrī, plkst. 12:00–16:00 Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs (Rīgā, Skārņu ielā 10/20) aicina bērnus, ģimenes un draugus uz Ģimenes dienu “Svinam ziemu”. Pasākuma programma būs tematiski saistīta ar izstādēm “Septiņdesmitie. Skaistuma lietderība”, “Septiņdesmitie. Darbs un atpūta. Rūdolfam Heimrātam – 90” un veltīta ziemas saulgriežiem. Keramikas radošajā darbnīcā varēs strādāt ar mālu, bet piparkūku darbnīcā – cept piparkūkas kokā grebtās formās.

Izstādē “Septiņdesmitie. Skaistuma lietderība”, kas šobrīd notiek Dekoratīvās mākslas un dizaina muzeja Lielajā zālē, ir aplūkojama brīnišķīga latviešu meistaru 20. gadsimta 70. gadu keramikas un tekstilmākslas darbu izlase, savukārt neliela piemiņas izstāde 3. stāvā iekārtota par godu ievērojamās Latvijas personības Rūdolfa Heimrāta (1926–1992) 90 gadu jubilejai. Ekspozīcijas iedvesmo uz novatoriskiem eksperimentiem ar klasiskajām tehnikām un izejvielu estētisko kvalitāšu apceri, tāpēc šajās Ģimenes dienās īpaša uzmanība tiks pievērsta tādiem seniem un visiem labi pazīstamiem materiāliem kā māls un tekstils.

 

Dalībniekiem būs pieejamas dažādas radošās darbnīcas, kas rosinās izpausties iztēlei, ziemas saulgriežus gaidot. Ģimenes dienas pasākumā muzejā būs atvērta Piparkūku darbnīca, sniedzot ieskatu piparkūku cepšanas tradīcijās un radot īpašu svētku noskaņu. Tajā katrs interesents varēs izveidot un izcept neparastu piparkūku ar kokgriezēja grebtām koka formām un “Junge.lv” piparkūku mīklu – kā mīļu un garšīgu dāvanu.

 

Keramikas darbnīcas piedāvās vēl nebijušu iespēju strādāt ar keramikas ražotnes “Vaidava Ceramics” mālu. “Vaidava Ceramics” ražotnē top skaisti un funkcionāli trauki, kuros apvienojas cieņa pret to vēsturisko veidošanas gaitu un dizainu. Strādāt ar mālu un izjust tā plastiskumu palīdzēs keramiķe Līga Skariņa

 

ĢIMENES  DIENAS  PROGRAMMA:

Svinam ziemu I

3. decembris plkst. 12:00–16:00    

Piparkūku darbnīca “Senās un jaunās formas

Keramikas darbnīca “Ciemos pie keramiķes Latvītes Mednieces”. Vada māksliniece Līga Skariņa

Keramikas darbnīca “Gaismekļi

 

NORISES VIETA:

Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs / Skārņu iela 10/20, Rīga

 

BIĻEŠU CENAS:

5,00 EUR no personas (cenā iekļauta dalība visās darbnīcās, kā arī muzeja pastāvīgās ekspozīcijas un izstāžu “Septiņdesmitie. Skaistuma lietderība”, “Septiņdesmitie. Darbs un atpūta. Rūdolfam Heimrātam – 90” apskate).

 

PAPILDU INFORMĀCIJA:

Iepriekšēja pieteikšanās Ģimenes dienām nav nepieciešama.

T: (+371) 67 222235, (+371) 67 830917

E: dmdm@lnmm.lv

 

ATBALSTĪTĀJI UN SADARBĪBAS  PARTNERI:

Saistītie pasākumi
Saistītie jaunumi
Saistītās izstādes