LEKCIJA / DISKUSIJA: Maija Tabaka Rietumberlīnes mākslas kontekstā
Stāsta izstādes “Maija Tabaka un Rietumberlīne” kuratore, mākslas zinātniece Ivonna Veiherte un starptautisku izstāžu kurators, mākslas vēsturnieks Dr. Ekharts Gillens (Berlīne)
09.06.2017 11:00
Piektdien, 2017. gada 9. jūnijā, plkst. 11.00 Latvijas Nacionālā mākslas muzeja izstāžu zālē ARSENĀLS (Vecrīgā, Torņa ielā 1) tiek rīkota lekcija / diskusija “Maija Tabaka Rietumberlīnes mākslas kontekstā”, kurā uzstāsies izstādes “Maija Tabaka un Rietumberlīne” kuratore, mākslas zinātniece Ivonna Veiherte un starptautisku izstāžu kurators, mākslas vēsturnieks Dr. Ekharts Gillens (Berlīne).

 

PASĀKUMS

1973. gadā Rīgā no Rietumberlīnes ierodas Jaunās tēlotājas mākslas biedrības (Neue Gesellschaft für bildende Kunst) izpilddirektors, latviešu izcelsmes mākslinieks, mākslas zinātnieks un menedžeris Valdis Āboliņš (1939–1984). Viņa viesošanās mērķis – kultūras dzīves izpēte Padomju Latvijā un latviešu mākslas vērtību apzināšana, gatavojoties izstādei “20 reālisti no Padomju Latvijas”. Jau nākamajā dienā pēc iepazīšanās ar mākslinieci Maiju Tabaku (1939) un viņas daiļradi Āboliņš kategoriski pieprasa Tabakas klātbūtni plānotajā projektā.

 

Dažus gadus vēlāk seko gleznotājas uzvara konkursā, Vācijas Akadēmiskā apmaiņas dienesta (DAAD / Deutscher Akademischer Austauschdienst) stipendija un uzaicinājums gadu dzīvot un strādāt Rietumberlīnē. Tas, domājams, daudzējādā ziņā ir arī Valda Āboliņa nopelns. Rietumi Maiju Tabaku sagaida ar neslēptu interesi, un demokrātiskajā Vācijā pavadītais laiks vainagojas ar panākumiem bagātu personālizstādi Rietumberlīnē 1979. gadā.

 

Lekcija / diskusija pievērsīsies tieši šim periodam Vācijas mākslā, analizējot, kā Maijas Tabakas gleznas šodien jūtas Rietumberlīnes kolēģu darbu kontekstā. Berlīnes mākslas zinātnieks, kurators Dr. Ekharts Gillens (Eckhart Gillen) un izstādes kuratore Ivonna Veiherte sniegs ieskatu atsevišķu vācu mākslinieku daiļradē, kā arī salīdzinās veidus, kā Maija Tabaka gan iekļāvās, gan atšķīrās no sadalītajā Berlīnē notiekošajiem kultūras procesiem 20. gadsimta 70. gados.

 

PAR DALĪBNIEKIEM

Dr. Ekharts Gillens (Eckhart Gillen, Berlīne) ir mākslas zinātnieks, starptautisku izstāžu kurators. Veidotajās ekspozīcijās cenšas rosināt skatītāju pārdomas par pēckara divu Vāciju satikšanās un nošķiršanās punktiem. Regulāri publicē rakstus par dažādiem vācu mākslas periodiem un aspektiem.

 

Ivonna Veiherte ir mākslas zinātniece, galeriste. Viena no galerijas “Daugava” dibinātājām (1993). Kopš 1997. gada “Ivonnas Veihertes galerijas” direktore. No 1981. gada regulāri publicē rakstus par mākslu katalogos un periodikā.

 

NORISES VIETA:

Izstāžu zāle ARSENĀLS / Torņa iela 1, Rīga

 

DALĪBAS MAKSA:

Ieeja lekcijā bez maksas. Izstādes apskate saskaņā ar cenrādi.

 

PAPILDU INFORMĀCIJA:

Lekcija / diskusija norisināsies latviešu un angļu valodā bez tulkojuma.

Iepriekšēja pieteikšanās nav nepieciešama. 

T: (+371) 67 716108

E: Elina.Berzina@lnmm.lv

 

IZSTĀDES ORGANIZATORI:

 

IZSTĀDES ATBALSTĪTĀJI un SADARBĪBAS PARTNERI:

 

#MaijaTabaka

Saistītās izstādes
Saistītās preses relīzes