TŪRE MEDIJIEM izstādē "Līvija Endzelīna (1927–2008). Noslēpums"
06.04.2018 11:00
Piektdien, 2018. gada 6. aprīlī, plkst. 11.00 mediju pārstāvji tiek aicināti uz kuratores Dainas Auziņas vadītu tūri, ar ko tiks atklāta gleznotājas Līvijas Endzelīnas darbu izstāde “Noslēpums” Latvijas Nacionālā mākslas muzeja galvenajā ēkā (Jaņa Rozentāla laukumā 1, Rīgā).

Līvija Endzelīna (1927–2008) ir viena no zināmākajām un tajā pašā laikā noslēpumainākajām, netveramākajām personībām 20. gadsimta Latvijas mākslā. Jau kopš 60. gadu sākuma, kad autores darbi – portreti un klusās dabas – tikko sāka parādīties izstādēs, tie iemantoja nedalītas skatītāju simpātijas, kā arī augstu novērtējumu profesionālajā vidē. Taču aiz strauji augošās atzinības slēpās savrupa māksliniece, kas izvairījās publiski komentēt savas daiļrades attīstību, ierosmes un radošos principus. Viņas klusās dabas piesaistīja ar nacionālu vai metafiziski sirreālu tēlainību, kas bija izklāstīta šķietami saprotamā, realitāti imitējošā vizuālajā valodā. Latvijas mākslā Līvija Endzelīna ienesa jaunu, oriģinālu un ļoti subjektīvu reālistiskās glezniecības versiju, atšķirīgu gan no iepriekšējos gadu desmitos kultivētās sociālistiskā reālisma metodes, gan viņas laikā topošā avangardiskā hiperreālisma.

 

Izstādē, ko Latvijas Nacionālais mākslas muzejs (LNMM) piedāvās no š. g. 6. aprīļa līdz 22. jūnijam LNMM galvenās ēkas 4. stāva izstāžu zālēs, apmeklētāji ieraudzīs Līvijas Endzelīnas slavenos audeklus “Mātes blūze”, “Lauku maize”, “Medus”, “Pupas” un citas gleznas, kas ir kļuvušas par daļu no klusās dabas žanra hrestomātijas Latvijas mākslas vēsturē.

 

Mediju tūrē plašsaziņas līdzekļu pārstāvjiem būs īpaša iespēja aplūkot, brīvi filmēt un fotografēt ekspozīciju, kā arī tikties ar izstādes kuratori, LNMM Latvijas Vizuālās mākslas departamenta krājuma darba vadītāju Mag. art. Dainu Auziņu un mākslinieces dēlu, komponistu Imantu Zemzari. Žurnālisti varēs gūt plašāku ieskatu Līvijas Endzelīnas daiļradē un biogrāfijā, tuvāk iepazīt autores iecienītos darbu sižetus un paņēmienus. Pēc oficiālās daļas paredzēts laiks individuālajām intervijām.

 

Muzejs aicina mediju pārstāvjus, kuri vēlas piedalīties preses pasākumā, pieteikties pie LNMM komunikācijas speciālistes Kristīnes Lāces pa tālruni (+371) 67 324461 vai e-pastu Kristine.Lace@lnmm.lv.

 

 

IZSTĀDES KURATORE:

Mag. art. Daina Auziņa, Latvijas Vizuālās mākslas departamenta krājuma darba vadītāja

Latvijas Nacionālais mākslas muzejs

Saistītās izstādes
Saistītās preses relīzes