SARUNAS MUZEJĀ: Līvija Endzelīna (1927–2008). Noslēpums
Tikšanās ar izstādes kuratori Dainu Auziņu un mākslinieces dēlu, komponistu Imantu Zemzari
image
22.04.2018 15:00
Svētdien, 2018. gada 22. aprīlī, plkst. 15.00 Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā (Rīgā, Jaņa Rozentāla laukumā 1) notiks saruna ar izstādes kuratori, LNMM Latvijas Vizuālās mākslas departamenta krājuma darba vadītāju Mag. art. Dainu Auziņu un mākslinieces dēlu, komponistu Imantu Zemzari.

Līvija Endzelīna (1927–2008) ir viena no zināmākajām un tajā pašā laikā noslēpumainākajām, netveramākajām personībām 20. gadsimta Latvijas mākslā. Jau kopš 60. gadu sākuma, kad autores darbi – portreti un klusās dabas – tikko sāka parādīties izstādēs, tie iemantoja nedalītas skatītāju simpātijas, kā arī augstu novērtējumu profesionālajā vidē. Taču aiz strauji augošās atzinības slēpās savrupa māksliniece, kas izvairījās publiski komentēt savas daiļrades attīstību, ierosmes un radošos principus. Viņas klusās dabas piesaistīja ar nacionālu vai metafiziski sirreālu tēlainību, kas bija izklāstīta šķietami saprotamā, realitāti imitējošā vizuālajā valodā. Latvijas mākslā Līvija Endzelīna ienesa jaunu, oriģinālu un ļoti subjektīvu reālistiskās glezniecības versiju, atšķirīgu gan no iepriekšējos gadu desmitos kultivētās sociālistiskā reālisma metodes, gan viņas laikā topošā avangardiskā hiperreālisma.

 

Tikšanās laikā apmeklētāji varēs gūt plašāku ieskatu Līvijas Endzelīnas daiļradē un biogrāfijā, tuvāk iepazīt autores iecienītos darbu sižetus un paņēmienus.

 

NORISES VIETA:

Latvijas Nacionālā mākslas muzeja galvenā ēka / Jaņa Rozentāla laukums 1, Rīga

4. stāva izstāžu zāles

 

DALĪBAS MAKSA:
Ieejas biļete izstādē

 

PAPILDU INFORMĀCIJA:

Iepriekšēja pieteikšanās nav nepieciešama

T: (+371) 67 324461

E: ekskursijas@lnmm.lv

Saistītie pasākumi
Saistītās izstādes
Saistītās izglītības programmas
Saistītās preses relīzes