SKOLOTĀJU SEMINĀRS: Starpdisciplinaritāte Mākslas muzejā
27.11.2018 10:00
Latvijas Nacionālais mākslas muzejs (LNMM) aicina skolotājus pieteikties uz semināru “STARPDISCIPLINARITĀTE MĀKSLAS MUZEJĀ”, kas notiks 27. novembrī plkst. 10.00 saistībā ar izstādi “PORTRETS LATVIJĀ. 20. GADSIMTS. Sejas izteiksme”.

 

Latvijas skolotāji dienu dienā domā par vārdu salikumu "kompetenču izglītība". Kā likt skolēnam domāt, kā būt radošiem un ļaut skolēniem "izkāpt no rāmjiem", kā sadarboties un sasaistīt dažādu priekšmetu tematus? Seminārā būs iespēja uzzināt, kā uz muzeja izstādi doties ar mērķi, kā iegūtās zināšanas izmantot latviešu valodā, sociālajās zinībās, vizuālajā mākslā un angļu valodā, kā mācīties ar prieku arī tad, ja mācību darbs rada lielu piepūli.

 

Izstāde ir viens no Latvijas Nacionālā mākslas muzeja vērienīgākajiem projektiem, kas piedāvā tikšanos ar spilgtāko portretu izlasi vesela gadsimta griezumā. Tā ir iespēja doties cauri Latvijas vēstures līkločiem, sekojot portreta žanra attīstībai 20. gadsimta garumā un arī pārkāpjot tūkstošgades robežu.

 

Ekspozīcija LNMM galvenajā ēkā un izstāžu zālē ARSENĀLS iepazīstina ar nozīmīgākajiem 20. gadsimta un mūsdienu portreta žanra darbiem glezniecībā, tēlniecībā, grafikā un mākslas fotogrāfijā. Plašās izstādes ietvaros iespējams pievērsties noteiktai tematikai, tādējādi veicinot starpdisciplināru pieeju mācību ekskursijās un ļaujot muzeja apmeklējumu sasaistīt ne vien ar mākslas, bet arī citu mācību priekšmetu, piemēram, literatūras, vēstures, sociālo zinību, dažādu valodu u.c., saturu. Izstāde piemērojama visu vecuma grupu apmeklētājiem.

 

Izstāde “PORTRETS LATVIJĀ. 20. GADSIMTS. Sejas izteiksme” noris trīs Latvijas Nacionālā mākslas muzeja struktūrvienībās – Latvijas Nacionālā mākslas muzeja galvenajā ēkā, kurā tiek apskatīta portreta dažādība un attīstība laika posmā no gadsimta sākuma līdz 2. Pasaules karam, LNMM izstāžu zālē ARSENĀLS, kur izstādīti portreti, kas radīti no 1945. gada līdz pat 2010. gadam, un Romana Sutas un Aleksandras Beļcovas muzejā, kur izstāde pievēršas karikatūrai un saržam.

 

Seminārs veidots sadarbībā ar organizāciju "Iespējamā misija". 

 

SEMINĀRA PROGRAMMA:

9.30-10.00 Reģistrēšanās

 

10.00-10.30 LNMM piedāvājums skolu auditorijai izstādē “PORTRETS LATVIJĀ. 20. GADSIMTS. Sejas izteiksme”

Elīna Bērziņa, LNMM izglītības darba vadītāja

 

10.30-11.30 Starpdisciplināra pieeja mākslas muzejā – idejas un metodoloģija

Ieva Krūmiņa, Ikšķiles Brīvas skolas latviešu valodas un literatūras skolotāja, “Iespējamās misijas” absolvente

Ilze Vaivode, Iļģuciema vidusskolas vēstures skolotāja, “Iespējamās misijas” dalībniece

 

11.30-12.00 Diskusija

 

12.00-13.00 Pusdienu pauze

 

13.00-14.00 Ekskursija izstādē un semināra noslēgums

 

Skolotājiem ir iespēja izvēlēties no divām ekskursiju iespējām:

LNMM galvenā ēkā. Ekskursiju vada muzejpedagoģe Baiba Sprance.

LNMM izstāžu zāle Arsenāls. Ekskursiju vada izglītības programmu kuratore Katrīna Vastlāve.

Katrā no ekskursiju veidiem vietu skaits ir ierobežots.

 

Semināra ilgums 3 stundas.

 

NORISES VIETA:

Latvijas Nacionālā mākslas muzeja galvenā ēka / Jaņa Rozentāla laukums 1, Rīga

LNMM izstāžu zāle ARSENĀLS / Torņa iela 1, Rīga 

 

DALĪBAS MAKSA:

Ieeja bez maksas

 

PIETEIKŠANĀS UN PAPILDU INFORMĀCIJA:

Lūdzam pieteikties līdz 25. novembrim.

Vietu skaits ir ierobežots.

Piesakoties semināram, lūdzam norādīt vārdu, uzvārdu, pārstāvēto mācību iestādi, e-pastu un izvēlēto ekskursijas veidu. Semināra dalībniekiem būs iespēja saņemt apliecinājumu par piedalīšanos.

T: (+371) 67324461

E: ekskursijas@lnmm.lv 

Saistītās izstādes