DIALOGI: Mākslinieka skats uz sevi
Izstādes "Portrets Latvijā. 20. gadsimts. Sejas izteiksme" ietvaros
image
10.02.2019 12:00
Tikšanās ar mākslas zinātnieci Dr. art. Daci Lambergu.

Vadošā Latvijas modernisma pētniece, mākslas zinātniece Dace Lamberga “Dialogu” programmas ietvaros tiksies ar skatītājiem, lai kopā paraudzītos uz Latvijas portreta žanra izmaiņām 20.gs. pirmajā pusē.

 

Visaptverošs izstādes apskats ļaus skaidrāk ieraudzīt, kā atšķirīgi estētiski un ideoloģiski mākslas priekšstati ietekmē cilvēka tēla veidošanos. Daudzpusīgi analizējot izstādē apskatāmo portretu klāstu, mākslas zinātniece kopā ar apmeklētājiem meklēs paralēles un atšķirības starp tradicionālistu un modernistu pieeju portretam, kā arī starp reprezentatīvo un psiholoģisko cilvēka attēlojumu glezniecībā, tēlniecībā un grafikā.

 

Stāstot par māksliniekiem un viņu modeļiem, Dace Lamberga parādīs, kā portretos atspoguļojas ne tikai atsevišķu cilvēku biogrāfijas, bet arī nacionāla identitāte, politiskie konteksti un nodevas ideoloģijām.

 

NORISES VIETA:

Latvijas Nacionālā mākslas muzeja galvenā ēka /  Jaņa Rozentāla laukums 1, Rīga

Lielā izstāžu zāle / Konferenču zāle

 

DALĪBAS MAKSA:

Ieejas biļete izstādē

 

PAPILDU INFORMĀCIJA:

T: (+371) 67 324461

E: ekskursijas@lnmm.lv

Saistītie pasākumi
news-image
04 Nov 12:00
DIALOGI: Ginta Gerharde-Upeniece un Osvalds Daugelis
Svētdien, 4. novembrī, plkst. 12.00 aicinām uz pirmo sarunu - dialogu izstādē “PORTRETS LATVIJĀ. 20. GADSIMTS. Sejas izteiksme”.
news-image
10 Nov 15:00
DIALOGI: Dr. art. Nataļja Jevsejeva
Sestdien, 2018. gada 10. novembrī, plkst. 15.00 Romana Sutas un Aleksandras Beļcovas muzejs (Elizabetes ielā 57a, dz. 26, Rīgā) un mākslas zinātniece, izstādes “Portrets ar smaidu. Šarži un karikatūras Latvijā. 20. gadsimts” kuratore Dr. art. Nataļja Jevsejeva aicina uz sarunu-dialogu izstādē.
news-image
25 Nov 12:00
DIALOGI: Ginta Gerharde-Upeniece un Ineta Sipunova
“Dialogu” cikla ietvaros plkst 12:00 izstāžu zālē Arsenāls norisināsies saruna, kurā piedalīsies izstādes kuratore Dr. art. Ginta Gerharde-Upeniece izstādes scenogrāfijas veidotāja māksliniece Ineta Sipunova.
news-image
30 Nov 17:00
DIALOGI: Tēlniecība kā kultūras diplomātijas līdzeklis. Ivana Meštroviča portreti
Piektdien, 30. novembrī, plkst. 17.00 Latvijas Nacionālā mākslas muzeja Konferenču zālē notiks kuratores un pētnieces Barbaras Vujanovičas (Barbara Vujanović) lekcija “Ivana Meštroviča portreti. Tēlniecība kā kultūras diplomātijas līdzeklis.”
news-image
15 Dec 15:00
DIALOGI: Portrets ar smaidu
Tikšanās ar izstādes “Portrets ar smaidu. Šarži un karikatūras Latvijā. 20. gadsimts” kuratori Dr. art. Nataļju Jevsejevu (krievu valodā).
news-image
18 Jan 16:00
DIALOGI: Fotoportrets un māksla
Piektdien, 18. janvārī, plkst. 16.00 aicinām uz tikšanos ar izdevniecības “Neputns” galveno redaktori Laimu Slavu.
news-image
20 Jan 12:30
DIALOGI: Tikšanās ar mākslas zinātniecēm Ilzi Putniņu un Līnu Birzaku-Priekuli
Tikšanās ar mākslas zinātniecēm Ilzi Putniņu un Līnu Birzaku-Priekuli.
Saistītās izstādes