DIALOGI: Portreta žanrs okupācijā
image
22.02.2019 15:00
Tikšanās ar mākslas vēsturnieci, Lietuvas kultūras pētniecības institūta profesori Dr. Ģiedri Jankevičūti (Giedrė Jankevičiūtė, Viļņa).

Mākslas zinātniece Ģiedre Jankevičūte no Viļņas savā lekcijā “Atcerēšanās portrets: Lietuva, 1939–1944” (Portrait for Remembering: Lithuania, 1939-1944) stāstīs par portreta žanru Lietuvas mākslā Padomju Savienības un Nacistiskās Vācijas okupācijas laikā. Lektore parādīs tā laika dažādu portretu piemērus un prezentācijas gaitā atbildēs uz svarīgāko jautājumu – kāda ir portretu nozīme un loma tad, kad valsti un sabiedrību skar traģisks liktenis. 

 

Ģiedre Jankevičūte  ir mākslas zinātniece un vadošā pētniece Lietuvas Kultūras pētniecības institūtā, lektore Viļņas Mākslas akadēmijā, Lietuvas Mākslas vēsturnieku asociācijas biedre, Internacionālas Mākslas kritiķu asociācijas un Eiropas avangarda un modernisma izpētes tīkla  locekle (EAM). Viņu interešu lokā ir 19.– 20.gs. māksla un ar to saistītu dažādu dzīves aspektu pētniecībā Lietuvas un citu Eiropas valstu kultūrā, mākslas un varas attiecības, kā arī mākslas sociālas teorijas, un Lietuvas lietišķā grafika. Viņa ir vairāku izstāžu kuratore (Under the Red Star: Lithuanian Art in 1940–1941”, "Illustrarium: Soviet Lithuanian Children's Book Illustration" utt.), kā arī vairāku grāmatu un publikāciju autore.

 

Lekcija notiks angļu valodā.

 

NORISES VIETA:

Latvijas Nacionālā mākslas muzeja galvenā ēka / Jaņa Rozentāla laukums 1, Rīga

Konferenču zāle

 

DALĪBAS MAKSA:

Ieeja lekcijā bez maksas.
Ieeja izstādē “PORTRETS LATVIJĀ. 20. GADSIMTS. Sejas izteiksme” saskaņā ar cenrādi. 

 

PAPILDU INFORMĀCIJA:

T: (+371) 67 324461

E: ekskursijas@lnmm.lv

Saistītie pasākumi
Saistītās izstādes