Cirks un kafejnīca pavasarī
Radošā sietspiedes darbnīca ar mākslinieci DIĀNU DIMZU-DIMMI
image
02.04.2016
Sestdien, 2016. gada 2. aprīlī, plkst. 12.00 Romana Sutas un Aleksandras Beļcovas muzejs (Elizabetes ielā 57a, dz. 26, Rīgā) un māksliniece Diāna Dimza-Dimme aicina uz radošo sietspiedes darbnīcu “Cirks un kafejnīca pavasarī”, kas norisināsies izstādē “Romans Suta un Sigismunds Vidbergs. Divu meistaru radošais dialogs”.

Ir sācies pavasaris, dienas kļūst garākas, un cilvēki arvien vairāk dodas baudīt silto laiku ārpus mājām – parkos, teātros, muzejos, kafejnīcās un citās atpūtas vietās. Pēc garās ziemas Romana Sutas un Aleksandras Beļcovas muzejs (SBM) kopā ar mākslinieci, LNMM muzejpedagoģi Diānu Dimzu-Dimmi katram piedāvā brīnišķīgu iespēju radoši un interesanti pavadīt brīvdienu, apgūstot sietspiedes jeb auduma apdrukas mākslu un rezultātā kļūstot par īpašnieku skaistam auduma maisiņam ar apdrukām, kas ekskluzīvi pieejamas tikai SBM. Noskaņojoties uz pavasari, radošajā procesā izmantosim divu izcilu latviešu mākslinieku – Romana Sutas (1896–1944) un Sigismunda Vidberga (1890–1970) darbu reprodukcijas ar kafejnīcas un cirka izrāžu motīviem, kas aplūkojami izstādes ekspozīcijā.

 

Romana Sutas tušas zīmējums “Kafejnīca” (1928) ļauj ieskatīties, visticamāk, slavenās Otto Švarca “Operas kafejnīcas” (Otto Schwarz, “Café de l’Opéra”, Aspazijas bulvārī 1, Rīgā) ikdienā. 20. gadsimta 20.–30. gados šī vieta bija sevišķi iemīļota radošās inteliģences un turīgo pilsoņu vidū. Šeit varēja sastapt tālaika pazīstamākās personības, tādēļ kafejnīca vienmēr bija avīžu uzmanības centrā. Savukārt Sigismunda Vidberga “Cirks” (1939) demonstrē trīs vingrotāju figūras kostīmos, kas kalpo par pavasarīgu un ļoti mūsdienīgu atgādinājumu laikabiedriem nodarboties ar fiziskām aktivitātēm un būt tikpat trenētiem kā personāži Vidberga darbā.

 

Gan Romans Suta, gan Sigismunds Vidbergs bija virtuozi grafiskas līnijas meistari. Sutas šķietami spontānās un skičveidīgās kompozīcijas, Vidberga smalki izstrādātās un filigrānās grafikas ir pateicīgs materiāls sietspiedes procesam, kas palīdzēs no cita skatpunkta atklāt katra mākslinieka rokraksta individuālo savdabību.

 

Visi darbam nepieciešamie materiāli tiks nodrošināti uz vietas, ieskaitot auduma maisiņus. Ja ir vēlme, varēs apdrukāt kādu līdzpaņemtu apģērba gabalu, aksesuāru vai mājas tekstila priekšmetu (piemēram, spilvendrānu, priekšautu u.tml.) no gluda dabīga (vēlams kokvilnas vai lina) auduma, kas piešķirs Jūsu tērpam vai mājām unikālu veidolu. Apdrukātie maisiņi, apģērbs vai audumi kalpos kā lieliska dāvana sev un citiem!

 

NORISES VIETA: 

Romana Sutas un Aleksandras Beļcovas muzejs / Elizabetes iela 57a, dz. 26 (ieeja caur pagalmu, 5. stāvs), Rīga

 

NORISES LAIKS:

2016. gada 2. aprīlis

plkst. 12.00

 

DARBNĪCAS CENA:

2,00 EUR par katru apdruku

 

MATERIĀLI LĪDZI ŅEMŠANAI:

Gluds gaišs kokvilnas audums, apģērba gabals vai aksesuārs.

Muzejs nodrošina auduma krāsas un pārējos nepieciešamos materiālus.

 

PIETEIKŠANĀS UN PAPILDU INFORMĀCIJA:

T: (+371) 67 288800

E: sbm@lnmm.lv 

 

 

Saistītās izstādes
Saistītās preses relīzes