PAPLAŠINĀTĀS SARUNAS MUZEJĀ: Paaudžu dialogs laikā un telpā
image
06.04.2016 17:30
Trešdien, 2016. gada 6. aprīlī, plkst. 17.30, dažas dienas pirms izstādes noslēguma Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs (Rīgā, Skārņu ielā 10/20) aicina uz noslēdzošo pasākumu izstādē “Ceļojums uz Nekurieni”.

Atsaucoties uz lielo skatītāju interesi par izstādi “Ceļojums uz Nekurieni”, muzejs rīko noslēguma komplekso pasākumu, kuru moderēt aicināts mākslas teorētiķis un kurators Kaspars Vanags. Pasākumu ievadīs Normunda Kozlova lekcija un turpinās paplašināta saruna un diskusija, kurā piedalīsies abi izstādes autori – Iveta Vaivode un Arturs Riņķis, kā arī izstādes kuratore Inese Baranovska.

 

Šī būs unikāla iespēja satikt abus māksliniekus un izstādes rīkotājus vienuviet, uzdodot sev interesējošus jautājumus, īsu brīdi pirms izstādes noslēguma.

Artura Riņķa un Ivetas Vaivodes izstāde “Ceļojums uz Nekurieni” ir tapusi ar ABLV Charitable Foundation laikmetīgās mākslas izstāžu granta atbalstu. Īpaši izceļot auglīgo sadarbību un fonda atbalstu, pasākumu vadīt aicināts fonda mākslas programmu vadītājs Kaspars Vanags.

Pasākumu ievadīs 30 minūšu gara filozofa, subkultūru pazinēja Normunda Kozlova lekcija “Komunikācija subkultūrā: teorētiskās robežas“, kurā Kozlovs izvērtēs, pirmkārt, subkultūras veidus jeb iedabas, kas sevī ietver gan vēsturiskās attīstības ceļu, gan saites un strukturālās problēmas ar iekļaušanos plašākā socioekonomiskā struktūrā, gan arī subkultūras stila un simbolikas atklāšanu un nozīmes skaidrojumu. Otrkārt, sabiedrības reakciju uz subkultūru un masu mediju traktējumu. Treškārt, atsevišķu subkultūras pārstāvju individuālo situāciju.

Lekcijai sekos saruna un diskusija ar abiem neparastās izstādes “Ceļojums uz Nekurieni” autoriem un divu paaudžu māksliniekiem – dizaineri, vienu no kinētiskās mākslas pionieriem Latvijā Arturu Riņķi un starptautisku atzinību guvušo jaunākās plejādes fotogrāfi Ivetu Vaivodi. Izstādes kuratore, Dekoratīvās mākslas un dizaina muzeja vadītāja Inese Baranovska pastāstīs par ideju, izstādes veidošanās procesu, savstarpējo sinerģiju un rezultātu.

Izstāde Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā skatāma līdz 10. aprīlim.

 

NORISES VIETA:
Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs / Skārņu iela 10/20, Rīga

NORISES LAIKS:
2016. gada 6. aprīlis

plkst. 17.30

BIĻEŠU CENAS:
Ieejas biļete izstādē (3,50 EUR pieaugušajiem; 2,00 EUR studentiem, skolēniem, pensionāriem). Iepriekšēja pieteikšanās nav nepieciešama.

PAPILDU INFORMĀCIJA:
T: (+371) 67 222235
E: dmdm@lnmm.lv

 

IZSTĀDES GALVENAIS ATBALSTĪTĀJS:

Saistītās izstādes