SARUNAS MUZEJĀ: Tekstils un telpa
Tikšanās ar izstādes kuratori, DMDM Tekstilmākslas kolekcijas glabātāju Rūtu Rinku un tekstilmākslinieci Aiju Baumani.
image
05.11.2016 12:00
Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs (Rīgā, Skārņu ielā 10/20) aicina uz “Sarunu muzejā” izstādē “Septiņdesmitie. Skaistuma lietderība”. Tikšanās notiks ar vienu no izstādes kuratorēm, DMDM Tekstilmākslas kolekcijas glabātāju Rūtu Rinku un tekstilmākslinieci Aiju Baumani.

“Gadiem ritot, Aijas Baumanes māksla ieguvusi briedumam raksturīgu mieru un līdzsvarotību, bet septiņdesmito gadu sākumā mākslinieces oriģinālie meklējumi jaunu formu un izteiksmes līdzekļu jomā viņas daiļradi izvirzīja uzmanības degpunktā. Autores katrs nākamais darbs intriģēja un saistīja ar kādu netradicionālu risinājumu, kas deva impulsu arī pārējo tekstilmākslinieku jaunradei. Viņa pirmā uzdrošinājās pārvarēt sienas plaknes pievilkšanas spēku un iziet telpās, radot trīsdimensiju tekstilijas,” tā savā grāmatā “Latvju tekstilmāksla” (1989) meistares sniegumu raksturoja Sandra Kalniete.

 

Aija Baumane (1943) mācījusies Rīgas Lietišķās mākslas vidusskolā, vēlāk – Latvijas Mākslas akadēmijā (LMA), kur ieguvusi mākslas maģistra grādu. No 1992. līdz 2013. gadam vadījusi LMA Tekstilmākslas katedru. Šobrīd ir Latvijas Mākslas akadēmijas profesore.

 

Izglītības programma “Sarunas muzejā” ir tematisks pasākums – ekskursija-stāstījums-diskusija muzeja ekspozīcijā, kas piedāvā unikālu iespēju daudzpusīgāk un dziļāk iepazīt jaunākās izstādes un dažādus ar tām kontekstuāli saistītus jautājumus. Klausoties interesantā stāstījumā un iesaistoties diskusijā, ne vien apmeklētāji, bet arī sarunu īpašie viesi – mākslinieki, izstāžu kuratori, mākslas vēsturnieki, filozofi u.c. – sev un citiem atklāj daudz jauna par mākslas un kultūras vērtībām un aktualitātēm.

 

NORISES VIETA:

Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs / Skārņu iela 10/20, Rīga

 

NORISES LAIKS:

2016. gada 5. novembris

plkst. 12.00

 

BIĻEŠU CENAS:

Ieejas biļete izstādē (3,50 EUR pieaugušajiem; 2,00 EUR studentiem, skolēniem, pensionāriem). Iepriekšēja pieteikšanās nav nepieciešama.

 

PAPILDU INFORMĀCIJA:

T: (+371) 67 222235, 67 830917
E: dmdm@lnmm.lv

Saistītie pasākumi
news-image
12 Nov 12:00
SARUNAS MUZEJĀ: Septiņdesmitie. Skaistuma lietderība: Keramika. Jauna valoda
Sestdien, 2016. gada 12. novembrī, plkst. 12:00 Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs (Rīgā, Skārņu ielā 10/20) un mākslas zinātniece, izstādes “Septiņdesmitie. Skaistuma lietderība” līdzkuratore Dace Ļaviņa aicina uz “Sarunu muzejā” ar pazīstamām keramiķēm Izabellu Krolli un Silviju Šmidkenu. Runāsim par Latvijas lietišķās mākslas evolūcijas procesiem 20. gadsimta 70. gados, pievēršoties sasniegumiem keramikā un atklājot tās jaunās valodas īpašās kvalitātes.
news-image
03 Dec 12:00
ĢIMENES DIENA: Svinam ziemu
Sestdien, 2016. gada 3. decembrī, plkst. 12:00–16:00 Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs (Rīgā, Skārņu ielā 10/20) aicina bērnus, ģimenes un draugus uz Ģimenes dienu “Svinam ziemu”. Pasākuma programma būs tematiski saistīta ar izstādēm “Septiņdesmitie. Skaistuma lietderība”, “Septiņdesmitie. Darbs un atpūta. Rūdolfam Heimrātam – 90” un veltīta ziemas saulgriežiem. Keramikas radošajā darbnīcā varēs strādāt ar mālu, bet piparkūku darbnīcā – cept piparkūkas kokā grebtās formās.
news-image
10 Dec 12:00
ĢIMENES DIENA: Svinam ziemu
Sestdien, 2016. gada 10. decembrī, plkst. 12:00–16:00 Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs (Rīgā, Skārņu ielā 10/20) aicina bērnus, ģimenes un draugus uz Ģimenes dienu “Svinam ziemu”. Pasākuma programma būs tematiski saistīta ar izstādēm “Septiņdesmitie. Skaistuma lietderība”, “Septiņdesmitie. Darbs un atpūta. Rūdolfam Heimrātam – 90” un veltīta ziemas saulgriežiem. Tekstilmākslas darbnīcā varēs aust stellītēs, bet piparkūku darbnīcā – cept piparkūkas kokā grebtās formās.
Saistītās izstādes