NODARBĪBA: Tekstilmāksla un telpa. Keramika un vide
Izglītojoša nodarbība skolēniem
image
08.11.2016 - 13.01.2017
Nodarbībā skolēni, izmantojot taustāmus tekstila un keramikas priekšmetus, pētīs un diskutēs par tehniku un materiālu daudzveidību, ko mākslinieks var izmantot darbu radīšanā. Izstādē bērni iepazīsies ar izcilu Latvijas tekstilmākslinieku un keramiķu daiļradi.

Praktiskais darbs, ar uzsvaru uz grupas izvēlēto tēmu “Tekstilmāksla un telpa” vai “Keramika un vide”, ļaus eksperimentēt ar nosacītu telpu. Iedvesmojoties no Rūdolfa Heimrāta, Edītes Pauls-Vīgneres un citu meistaru darbiem, bērni nodarbības laikā izkārtos improvizētus tekstilmākslas objektus, gūstot priekšstatu par telpisko tekstiliju un tās iespējamo funkciju. Vai arī, apspēlējot formas un faktūras mijiedarbību, kas vērojama keramiķu Izabellas Krolles un Pētera Martinsona darinājumos, integrēs pašu radītus objektus dotajā vidē. Nodarbības mērķis ir veicināt skolēnos tēlaino domāšanu, rosināt eksperimentēt ar dažādiem materiāliem.

 

Nodarbība pieejama ar iepriekšēju pieteikšanos laikā no 8. novembra līdz 13. janvārim.

 

MĒRĶAUDITORIJA: 

Skolēni

 

NORISES VIETA:

Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs / Skārņu iela 10/20, Rīga

 

BIĻEŠU CENAS:

1,50 EUR praktiskās nodarbības apmeklējums + ieejas biļete izstādē (skolēniem – 2,00 EUR (1,60 EUR – ja grupā ir vismaz 10 bērni), mākslas skolu audzēkņiem – bez maksas). Grupas vadītājam ieeja bez maksas.

 

PAPILDU INFORMĀCIJA:

Nepieciešama iepriekšēja pieteikšanās

T: (+371) 67 222235, (+371) 67 830917

E: dmdm@lnmm.lv

Saistītie pasākumi
news-image
05 Nov 12:00
SARUNAS MUZEJĀ: Tekstils un telpa
Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs (Rīgā, Skārņu ielā 10/20) aicina uz “Sarunu muzejā” izstādē “Septiņdesmitie. Skaistuma lietderība”. Tikšanās notiks ar vienu no izstādes kuratorēm, DMDM Tekstilmākslas kolekcijas glabātāju Rūtu Rinku un tekstilmākslinieci Aiju Baumani.
news-image
12 Nov 12:00
SARUNAS MUZEJĀ: Septiņdesmitie. Skaistuma lietderība: Keramika. Jauna valoda
Sestdien, 2016. gada 12. novembrī, plkst. 12:00 Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs (Rīgā, Skārņu ielā 10/20) un mākslas zinātniece, izstādes “Septiņdesmitie. Skaistuma lietderība” līdzkuratore Dace Ļaviņa aicina uz “Sarunu muzejā” ar pazīstamām keramiķēm Izabellu Krolli un Silviju Šmidkenu. Runāsim par Latvijas lietišķās mākslas evolūcijas procesiem 20. gadsimta 70. gados, pievēršoties sasniegumiem keramikā un atklājot tās jaunās valodas īpašās kvalitātes.
news-image
03 Dec 12:00
ĢIMENES DIENA: Svinam ziemu
Sestdien, 2016. gada 3. decembrī, plkst. 12:00–16:00 Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs (Rīgā, Skārņu ielā 10/20) aicina bērnus, ģimenes un draugus uz Ģimenes dienu “Svinam ziemu”. Pasākuma programma būs tematiski saistīta ar izstādēm “Septiņdesmitie. Skaistuma lietderība”, “Septiņdesmitie. Darbs un atpūta. Rūdolfam Heimrātam – 90” un veltīta ziemas saulgriežiem. Keramikas radošajā darbnīcā varēs strādāt ar mālu, bet piparkūku darbnīcā – cept piparkūkas kokā grebtās formās.
news-image
10 Dec 12:00
ĢIMENES DIENA: Svinam ziemu
Sestdien, 2016. gada 10. decembrī, plkst. 12:00–16:00 Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs (Rīgā, Skārņu ielā 10/20) aicina bērnus, ģimenes un draugus uz Ģimenes dienu “Svinam ziemu”. Pasākuma programma būs tematiski saistīta ar izstādēm “Septiņdesmitie. Skaistuma lietderība”, “Septiņdesmitie. Darbs un atpūta. Rūdolfam Heimrātam – 90” un veltīta ziemas saulgriežiem. Tekstilmākslas darbnīcā varēs aust stellītēs, bet piparkūku darbnīcā – cept piparkūkas kokā grebtās formās.
Saistītās izstādes