Papīra locīšanas darbnīca
Radošā darbnīca pirmskolas un sākumskolas izglītības iestāžu bērnu grupām
image
01.11.2016 - 05.01.2017
Papīra izgatavošanas tehnika ir viens no četriem Ķīnas lielajiem atklājumiem, kurš slepenībā tika turēts ilgu laiku. Ķīnas tradicionālās papīra locīšanas māksla Džedži (Zhezhi) aizsākumi datējami ar Tan dinastiju (618–907), un tās valdīšanas periods uzskatīts par Ķīnas Zelta laikmetu. Papīra locīšanas mākslai Ķīnā bija ne tikai vizuāli estētiska nozīme, bet arī tautas garīgajā kultūrā bāzēta prāta un ķermeņa koordinācijas sistēma.

Nodarbības sākumā bērni muzeja pedagoga pavadībā izpētīs vizuāli un saturiski interesantākos izstādē “Zīda ceļš. Senās Ķīnas māksla” aplūkojamos eksponātus, gūstot priekšstatu par Ķīnas tradicionālo kultūru. Īpaša uzmanība tiks pievērsta sižetiem, kuros atklājas dažādi cilvēku materiālās un garīgās dzīves aspekti.

 

Nodarbības otrajā daļā bērni dosies uz muzeja pedagoģiskajām telpām – “Mazo skolu”, kur iepazīs Ķīnas tradicionālo papīra locīšanas tehniku, izlokot putna vai zieda formu. Darbnīcā izmantotā tehnika pieprasa no autora spēju koncentrēties, būt precīzam un uzmanīgam, tādēļ tās laikā bērni pilnveidos jau esošās prasmes un iemaņas darbā ar papīru, rodot prieku no radošās pašizpausmes.

 

MĒRĶAUDITORIJA:

pirmskolas, sākumskolas izglītības iestāžu bērnu grupas

 

NORISES VIETA:

Mākslas muzejs RĪGAS BIRŽA / Doma laukums 6, Rīga

 

NORISES LAIKS: 

2016. gada 1. novembris – 2017. gada 5. janvāris

otrdienās un ceturtdienās

 

DALĪBAS MAKSA:

1,50 EUR no personas

Pavadošajiem audzinātājiem un/vai skolotājiem ieeja bezmaksas

 

DALĪBNIEKU SKAITS:

Darbnīcu skaits ierobežots.

 

PIETEIKŠANĀS UN PAPILDU INFORMĀCIJA:

Nepieciešama iepriekšēja pieteikšanās.

T: (+371) 67 226467

E: Elizabete.Satrovska@lnmm.lv

Saistītās izstādes