TERRA INCOGNITA: Senā zīda ceļa mūsdienu paradoksi exPSRS
image
03.12.2016 16:00
Stāsta rakstniece, kinodokumentāliste, producente un projekta "15 jukušas avis" autore Elvita Ruka.

Par piedzīvoto Centrālās Āzijas valstīs Elvita Ruka komentē šādi: 

“Kamēr dzīva būs Padomju armijā dienējusī paaudze, Centrālāzijas valstu ļaudis mūs uzskatīs par kaimiņiem! Arī šobrīd, 25 gadus pēc PSRS sabrukuma, mēs salīdzinām mūsu valstu gaitas pirms un pēc padomju impērijas. Smejamies, ka sanāk tāda politiskā antropoloģija, jo senāki Zīda ceļa vēstures periodi atkāpjas cilvēciskās ziņkāres priekšā – nu, kā tad viņi tagad dzīvo? Uzbekistānā, Tadžikistānā, Kirgizstānā... Valstīs, kas nezinātājam šķiet gandrīz vienādas, bet iedziļinoties rāda pavisam dažādus vaibstus. Paradoksu šajā portretā ir pietiekoši!”

 

PAR TERRA INCOGNITA:

Sadarbībā ar „Jēkaba ceļojumiem” Mākslas muzeja RĪGAS BIRŽA ceļotāju klubs „Terra incognita” („Nezināmā zeme”) gaida tos, kuri vienmēr ceļā – domās vai īstenībā. Nodarbības iepazīstina ar tālām un eksotiskām zemēm, to pagātni, tagadni un ar vietām, kuras īpaši iecienījuši tūristi. Sarunas bagātina oriģināls vizuālais, foto, kino materiāls, kurā ietverta arī aktuāla informācija ceļotājiem.  Nodarbības sniedz iespēju apskatīt jaunākās muzeja izstādes un muzeja pastāvīgās ekspozīcijas mākslas zinātnieces Vitas Ozoliņas vadībā.

 

Cikla ietvaros apmeklētājiem būs iespēja apskatīt muzeja pastāvīgās ekspozīcijas un jaunākās izstādes mākslas zinātnieces Vitas Ozoliņas vadībā.

 

Lekcijas notiek rudens un pavasara sezonā, reizi mēnesī – sestdienās plkst. 16:00.

 

NORISES VIETA:

Mākslas muzejs RĪGAS BIRŽA / Doma laukums 6, Rīga

 

NORISES LAIKS: 

2016. gada 3. decembris

plkst. 16:00

 

BIĻEŠU CENAS: 

pieaugušiem 3,00 EUR

studentiem, pensionāriem 1,50 EUR

 

PIETEIKŠANĀS UN PAPILDU INFORMĀCIJA:

Nepieciešama iepriekšēja pieteikšanās.

T: (+371) 67 225209

E: Vita.Ozolina@lnmm.lv

 

SADARBĪBAS PARTNERIS:

Saistītie pasākumi
Saistītās izstādes