SENĀS ĶĪNAS DĀRGUMI: Ķīnas bronza
image
11.11.2016 17:00
Piektdien, 2016. gada 11. novembrī, plkst. 17:00 Mākslas muzejs RĪGAS BIRŽA (Doma laukumā 6, Vecrīgā) un izstādes “Zīda ceļš. Senās Ķīnas māksla” kuratore Kristīne Milere aicina uz pirmo pasākumu ciklā “Senās Ķīnas dārgumi”.

Ķīnas teritorija ir šūpulis vienai no senākajām civilizācijām pasaulē. Savas attīstības gaitā Senās Ķīnas kultūra radījusi neskaitāmus priekšmetus, kurus būtībā varam dēvēt par meistardarbiem. Izstādē “Zīda ceļš. Senās Ķīnas māksla” apskatāma tikai neliela daļa no plašā Ķīnas vēsturiskā mantojuma, tāpēc Mākslas muzejs RĪGAS BIRŽA aicina kopā ar izstādes kuratori Kristīni Mileri iepazīt šo apbrīnojamo, noslēpumiem pilno kultūru, apmeklējot pasākumu ciklu “Senās Ķīnas dārgumi”. Cikla ietvaros trīs nodarbībās apmeklētājiem būs iespēja uzzināt vairāk par Ķīnas bronzas izstrādājumiem, keramikas un porcelāna evolūciju cauri gadsimtiem, kā arī atklāt to, kāpēc nefrīts Ķīnā tiek uzskatīts par tik īpašu un nozīmīgu akmeni.

 

Pirmā tikšanās reize būs veltīta tēmai “Senās Ķīnas dārgumi: Ķīnas bronza”. Bronzas liešanas tehnoloģija pieder pie svarīgākajiem Senās Ķīnas kultūras sasniegumiem. Bronzas laikmets Ķīnā sākās 21. gs. p.m.ē. un ilga aptuveni 2 000 gadu. Agrīnie bronzas izstrādājumi bija saistīti ar sava laika reliģisko un politisko dzīvi. Tie tika veidoti dažādām rituālām ceremonijām. Laika periodā no 5. līdz 3. gs. p.m.ē. Ķīnā sākās Dzelzs laikmets, tomēr metāla industrijā joprojām dominēja bronza.

 

NORISES VIETA:

Mākslas muzejs RĪGAS BIRŽA / Doma laukums 6, Rīga

 

NORISES LAIKS: 

2016. gada 11. novembris

plkst. 17:00

 

BIĻEŠU CENAS:

ieejas biļete izstādē

 

PIETEIKŠANĀS UN PAPILDU INFORMĀCIJA:

Vietu skaits ierobežots (30 dalībnieki)!

Nepieciešama iepriekšēja pieteikšanās.

T: (+371) 67 357534

E: Kristine.Milere@lnmm.lv

Saistītie pasākumi
Saistītie jaunumi
Saistītās izstādes
Saistītās preses relīzes