TERRA INCOGNITA: Ceļojums uz vietām, kuru vairs nav…
Lekcija
image
11.02.2017 16:00
No Romas līdz Rīgai Reformācijas laikā ieskatās medievists Andris Levāns (Latvijas Universitāte).

Par ko būs šis stāsts? Par cilvēkiem, kuri pirms 500 gadiem par sevi lika runāt Vitenbergā, Romā, Vormsā, Nirnbergā un Rīgā. Vai tās ir aizmirstās, izgaisušās, atmiņās zudušās un nogrimušās vietas, kuru vairs nav? Kurp doties, lai tās sameklētu? Cik tāls būs ceļš līdz tām? Prom vai atpakaļ pie sevis? Vai mums nebūs bail no tā, ko sastapsim? Šodienas pilsētu, ielu un namu kulisēs ieraugām mēmu ilūziju par pagātni, skatlogu vitrīnās – mūsu pašu attēlus. Pagātnes cilvēku, valodu, domu un krāsu tur nav. Caur senu, pirms pieciem gadsimtiem rakstītu tekstu, vārdu un burtu tuksnešiem, pār teikumu augstām grēdām un domu bīstami dziļām ielejām mēs nonākam vietās, kuras vairs nav atrodamas. Saklausām sen apklusušas balsis un elpu, ēnas atgūst krāsas un smaržas, un pagātnes pasaule un tās tēli – Luters, Melanhtons, Leo X, Maksimiliāns I, Linde un kāds dzejnieks – nostājas mūsu priekšā.

 

PAR TERRA INCOGNITA

Sadarbībā ar „Jēkaba ceļojumiem” Mākslas muzeja RĪGAS BIRŽA ceļotāju klubs „Terra incognita” („Nezināmā zeme”) gaida tos, kuri vienmēr ceļā – domās vai īstenībā. Nodarbības iepazīstina ar tālām un eksotiskām zemēm, to pagātni, tagadni un ar vietām, kuras īpaši iecienījuši tūristi. Sarunas bagātina oriģināls vizuālais, foto, kino materiāls, kurā ietverta arī aktuāla informācija ceļotājiem.  Nodarbības sniedz iespēju apskatīt jaunākās muzeja izstādes un muzeja pastāvīgās ekspozīcijas mākslas zinātnieces Vitas Ozoliņas vadībā.

 

Cikla ietvaros apmeklētājiem būs iespēja apskatīt muzeja pastāvīgās ekspozīcijas un jaunākās izstādes mākslas zinātnieces Vitas Ozoliņas vadībā.

 

Lekcijas notiek rudens un pavasara sezonā, reizi mēnesī – sestdienās plkst. 16:00.

 

NORISES VIETA:

Mākslas muzejs RĪGAS BIRŽA / Doma laukums 6, Rīga

 

NORISES LAIKS: 

2017. gada 11. februāris

plkst. 16:00

 

BIĻEŠU CENAS: 

pieaugušiem 3,00 EUR

studentiem, pensionāriem 1,50 EUR

 

PIETEIKŠANĀS UN PAPILDU INFORMĀCIJA:

Nepieciešama iepriekšēja pieteikšanās.

T: (+371) 67 225209

E: Vita.Ozolina@lnmm.lv

 

SADARBĪBAS PARTNERIS: “Jēkaba Ceļojumi”

Saistītās izstādes