LEKCIJA: Jaunā populārā mūzika ASV un Eiropā 20. gadsimta 20. gados
Mūzikas vēsturnieka, etnomuzikologa, Rīgas Pedagoģiskās un izglītības vadības akadēmijas profesora Dr. art. BORISA AVRAMECA lekcija
14.03.2017 17:30
Otrdien, 2017. gada 14. martā, plkst. 17.30 Romana Sutas un Aleksandras Beļcovas muzejā (Rīgā, Elizabetes ielā 57a, dz. 26) ar lekciju “Jaunā populārā mūzika ASV un Eiropā 20. gadsimta 20. gados” viesosies pazīstamais mūzikas vēsturnieks, etnomuzikologs, Rīgas Pedagoģiskās un izglītības vadības akadēmijas profesors Dr. art. Boriss Avramecs.

20. gadsimta 20. gadi ir laiks, kas Ziemeļamerikā un Rietumeiropas valstīs ienesa būtiskas pārmaiņas visās dzīves jomās. Pēc Pirmā pasaules kara pasaule mainīja gan savu izskatu, gan skanējumu. Karš kļuva par grandioza mēroga katastrofu, kuras dziļumu un seku apjomu līdz galam aptvēra tikai vēlāk. Sabruka ideāli, iepriekšējo paaudžu morāles normas. Cilvēkus, tai skaitā inteliģences pārstāvjus, abās okeāna pusēs pārņēma hedonisms. Dzišanās pēc baudām un izpriecām izvirzījās par 20. gadu dzīves moto.

 

14. martā Romana Sutas un Aleksandras Beļcovas muzejā mūzikas vēsturnieks, etnomuzikologs, Rīgas Pedagoģiskās un izglītības vadības akadēmijas (RPIVA) profesors Dr. art. Boriss Avramecs (Борис Аврамец) stāstīs par laikmetu, ko amerikāņi sauca par “rūcošajiem divdesmitajiem” (“Roaring Twenties”), bet vācieši – par “zelta divdesmitajiem” (“Goldene Zwanziger”). Nav nejaušība, ka šo periodu dēvē arī par “džeza laikmetu” (angļu “Jazz Age”). Jaunā populārā mūzika, kas radās ASV, kardināli atšķīrās no visa ierastā, tā pārsteidza, satrauca un savaldzināja eiropiešus.

 

Ekskursu džeza vēsturē papildinās ieskats 1920. gadu jaunajā deju mūzikā. Interesants ir tas fakts, ka tolaik Eiropā par “džezu” sauca jebkuru deju mūziku ar sinkopēm, kas atnāca no Amerikas un tik spēcīgi aizrāva jaunatni. Stāstījumu pavadīs 20. gadsimta 20. gadu mūzikas ieraksti.

 

UZMANĪBU! Lekcija notiks krievu valodā. Nepieciešamības gadījumā iespējams nodrošināt sinhrono tulkojumu latviešu valodā.

 

NORISES VIETA:

Romana Sutas un Aleksandras Beļcovas muzejs / Elizabetes iela 57a, dz. 26 (ieeja caur pagalmu, 5. stāvs), Rīga

 

DALĪBAS MAKSA:

pieaugušajiem: 3,00 EUR

skolēniem, studentiem, pensionāriem: 1,50 EUR

Pasākuma ietvaros apmeklētājiem ir iespēja apskatīt muzeja pastāvīgo ekspozīciju un aktuālo izstādi.

 

PAPILDU INFORMĀCIJA:

Vietu skaits ir ierobežots.

Interesentus lūdzam pieteikties iepriekš.

T: (+371) 67 288800

E: sbm@lnmm.lv

Saistītās izstādes
Saistītās preses relīzes