PRESES KONFERENCE, veltīta topošajai filmai “Mērijas ceļojums”
04.04.2017 15:00
Otrdien, 2017. gada 4. aprīlī, plkst. 15.00 Nacionālais Kino centrs, Latvijas Nacionālais mākslas muzejs un studija “Vivat!” ielūdz mediju pārstāvjus uz preses konferenci, veltītu topošajai filmai “Mērijas ceļojums”. Norises vieta: Latvijas Nacionālā mākslas muzeja galvenās ēkas bibliotēka (2. stāvā, Jaņa Rozentāla laukumā 1, Rīgā). Dalībnieku reģistrācija: plkst. 14.30–15.00

                                                             

 

“Mērijas ceļojums” (2018) ir viens no astoņiem dokumentālā kino stāstiem, kas top Nacionālā Kino centra organizētās, Latvijas Republikas simtgadei veltītās augstvērtīgu, žanriski daudzveidīgu un sabiedriski nozīmīgu filmu programmas ietvaros. No š. g. 26. marta līdz 3. aprīlim norisinās galvenais filmēšanas periods, kurā tiek uzņemti vēsturiski inscenējumi laika posmā no 1907. līdz 1972. gadam.

 

Preses konferencē piedalās:

–     Kristīne Želve, filmas “Mērijas ceļojums” scenārija autore un režisore;

–     Marina Janaus un Daiga Kažociņa, aktrises, galveno lomu tēlotājas;

–     Māra Lāce, Latvijas Nacionālā mākslas muzeja direktore;

–     Dr. habil. art. Eduards Kļaviņš, Latvijas Mākslas akadēmijas profesors;

–     Elvita Ruka, filmas “Mērijas ceļojums” producente, studijas “Vivat!” vadītāja.

 

 

Mērijas Grīnbergas (1909–1975) apbrīnojamais dzīves ceļojums zem vairākiem karogiem, pretstatā viņas dzimtas spilgto personību atstātajam mantojumam, neatsegtos plašākai sabiedrībai un ieslīgtu aizmirstībā, ja Rīgas vēstures un kuģniecības muzeja arhīvā neatrastos filmas galvenās varones mātes rakstītās dienasgrāmatas – “melnā grāmata” un gaišās atmiņu burtnīcas, kurās rodami vārdi: “Ka es esmu, es pateicos vecākiem. Kas es esmu – es pateicos vīram. Un ka es vēl kaut kas esmu – es pateicos bērniem.”

 

Latvijas Nacionālā mākslas muzeja bibliotēka kā preses konferences norises vieta netika izvēlēta nejauši – šajās telpās ilgus gadus strādāja filmas galvenā varone Mērija Grīnberga. Klātesošie varēs izjust tā laika atmosfēru, apskatīt ar Mērijas Grīnbergas roku rakstītās bibliotēkas uzskaites grāmatas, uzzināt mākslas zinātnieku domas par viņas ieguldījumu Latvijas kultūrā un klausīties aktrišu iespaidos par darbu pie topošās filmas.

 

Žurnālistiem būs atvēlēts laiks individuālām intervijām, kā arī piedāvāta iespēja zibatmiņā saņemt vizuālo materiālu no filmēšanas procesa.

 

 

“Mērijas ceļojums”

Gads: 2018

Studija: Vivat!

Kategorija: dokumentālā filma

Finansiālais atbalsts: Nacionālais Kino centrs

 

Režisore un scenārija autore: Kristīne Želve

Operators: Andrejs Rudzāts

Māksliniece: Ieva Stūre

Producente: Elvita Ruka

Izpildproducents: Jurģis Tūbelis

 

PAPILDU INFORMĀCIJA:

Solvita Dūdiņa, komunikācijas speciāliste

T: (+371) 29 562840

 

SADARBĪBAS PARNERI:

 

Saistītās preses relīzes