SARUNAS MUZEJĀ: Dzīves spogulī. 19. gadsimta krievu reālistiskā glezniecība LNMM kolekcijā
image
06.08.2017 15:00
Tikšanās ar izstādes kuratori, mākslas zinātnieci Kseniju Rudzīti (krievu valodā).

Latvijas Nacionālais mākslas muzejs glabā apjomīgu un mākslinieciski augstvērtīgu krievu mākslas kolekciju, kuras pirmsākumi saistāmi ar Rīgas pilsētas gleznu kolekcijas uzkrāšanos 19. gadsimtā. Šobrīd kolekcijas kodolu veido 19. gadsimta un 20. gadsimta pirmās puses mākslinieku darbi, kuriem raksturīga stilu un virzienu dažādība, kā arī atšķirības individuālajās mākslinieciskajās izpausmēs.

 

Sarunas laikā izstādes kuratore Ksenija Rudzīte iepazīstinās ar Latvijas Nacionālā mākslas muzeja krievu mākslas kolekcijas saturu un vēsturi, īpaši akcentējot kolekcijas apjomīgāko daļu - reālisma virziena glezniecību, kā arī pastāstīs par izstādes “Krievu mākslas zelta klasika. 19. gadsimts” tapšanu.

 

Izglītības programma “Sarunas muzejā” ir tematisks pasākums – ekskursija-stāstījums-diskusija muzeja ekspozīcijā, kas piedāvā unikālu iespēju daudzpusīgāk un dziļāk iepazīt jaunākās izstādes un dažādus ar tām kontekstuāli saistītus jautājumus. Klausoties stāstījumā un iesaistoties diskusijā, ne vien apmeklētāji, bet arī sarunu īpašie viesi – mākslinieki, izstāžu kuratori, mākslas vēsturnieki, filozofi u.c.– sev un citiem atklāj daudz jauna par mākslas un kultūras vērtībām un aktualitātēm.

 

NORISES VIETA:

Mākslas muzejs RĪGAS BIRŽA / Doma laukums 6, Rīga

 

DALĪBAS MAKSA:
ieejas biļete izstādē

Iepriekšēja pieteikšanās nav nepieciešama

 

PAPILDU INFORMĀCIJA:

T: (+371) 67 357534

E: Ieva.Andzane@lnmm.lv

Saistītie pasākumi
Saistītās izstādes
Saistītās izglītības programmas