RADOŠĀ DARBNĪCA "MĀKSLINIEKA DARBNĪCĀ": Plenērs
image
26.08.2017 10:00
Radošajā darbnīcā "Plenērs" iepazīsim ainavas žanru, un darbnīcas apmeklētājiem piedāvāsim kopā ar muzeja pedagogu doties plenērā Mākslas muzeja RĪGAS BIRŽA tuvākajā apkārtnē, lai iemūžinātu augusta mākoņus un gaismēnu spēles pilsētas ainavā.

Iedvesmojoties no izstādē “Krievu mākslas zelta klasika. 19. gadsimts” redzamā skotu izcelsmes Maskavas gleznotājas Marijas Šanksas darba “Mākslinieka darbnīcā (Es gaidu tavu spriedumu)” aicinām visu vecumu mākslas mīļotājus iejusties 19. gadsimta mākslinieka darbnīcas atmosfērā. Māksliniece darbā attēlojusi sievietes nodarbošanos ar māksliniecisko jaunradi, kas bija visai raksturīga parādība 19. gs. otrās puses kultūras dzīvē. Šajā laikā glezniecība vairs nebija tikai vīriešu pārziņā un daudzas topošās mākslinieces sāka apmeklēt mākslas nodarbības, aktīvi piedalījās kultūras pasākumos un eksponēja savus darbus visdažādākajās izstādēs.

Radošās darbnīcas “Mākslinieka darbnīcā” norisināsies visas dienas garumā, ļaujot apmeklētājiem apgūt dažādas mākslinieka prasmes un, atkarībā no savām iespējām, pievienoties vai atstāt nodarbību jebkurā laika.

Darbnīcu mērķis ir ne vien sniegt iespēju iejusties radošajā mākslas vidē, bet arī iespēju palūkoties uz mākslas darba tapšanu no mākslinieka skatupunkta, ļaujot izmēģināt dažādas tehnikas, materiālus un pašu radīšanas procesu.

 

MĒRĶAUDITORIJA:

Bērni, skolēni, studenti, pieaugušie, seniori

NORISES VIETA:

Mākslas muzeja RĪGAS BIRŽA Lielā izstāžu zāle / Nodarbību telpas

DALĪBAS MAKSA:

1,50 EUR no personas

MATERIĀLI LĪDZI ŅEMŠANAI:

Visi darbam nepieciešamie materiāli tiks nodrošināti uz vietas.

PIETEIKŠANĀS UN PAPILDU INFORMĀCIJA:

Nepieciešama iepriekšēja pieteikšanās.

T: (+371) 67357536 

E: Maija.Mackus@lnmm.lv

 

 

Saistītās izstādes