TERRA INCOGNITA: Āfrikas paradīzes sajūtas Zanzibāras salā
Stāsta ILVIJA PELŠA
image
16.09.2017 16:00
Mākslas muzeja RĪGAS BIRŽA Ceļotāju klubs TERRA ICOGNITA savu jauno sezonu atsāk ar stāstu par maz zināmo mūžīgās vasaras salu Zanzibāru.

Tanzānijai piederošā Zanzibāras sala ir pazīstama ar UNESCO pasaules mantojumā iekļauto kolorīto Stone Town vecpilsētu, skaistajām Indijas okeāna pludmalēm un bagāto augu valsti. Viesojoties kādā no salas garšvielu dārziem, ir iespēja klātienē ne tikai aplūkot kanēļa, krustnagliņu vai muskatrieksta kokus, bet arī pagaršot vairākus eksotiskus vietējos augļus. 

 

Tieši pateicoties garšvielām Zanzibāras sala 19. gadsimtā attīstījās par vienu no nozīmīgākajiem tirdzniecības punktiem, kā arī bēdīgi slavenu vergu tirdzniecības vietu. Šeit joprojām ir jūtama Arābu, Eiropas un Indijas kultūru ietekme. Zanzibārā ir dzimis slavenais Britu grupas QUEEN dziedātājs Fredijs Merkūrijs (Freddie Mercur), īstā vārdā Farohs Bulsara (Farrokh Bulsara).

 

PAR LEKTORI

Ilvijai Pelšai, FlyMeAway klientu attiecību vadītājai patīk gan aktīva ceļošana un jaunu vietu izzināšana, gan mierīga un laiska atpūta pludmalē. Viņu saista vietējo iedzīvotāju kultūras un sadzīves iepazīšana, kā arī gastronomisko īpatnību izzināšana. Pēc Ilvijas domām ceļojumos jāizmanto visas piedāvātās iespējas un vienmēr jādzīvo pēc principa - kad tad, ja ne tagad!

 

NORISES VIETA:

Mākslas muzejs RĪGAS BIRŽA / Doma laukums 6, Rīga

 

BIĻEŠU CENAS: 

pieaugušajiem: 3,00 EUR

studentiem, pensionāriem: 1,50 EUR

 

PIETEIKŠANĀS UN PAPILDU INFORMĀCIJA:

Nepieciešama iepriekšēja pieteikšanās.

T: (+371) 67 225209

E: Vita.Ozolina@lnmm.lv

 

Saistītās izglītības programmas