KRISTIĀNA GERĢES (Ungārija) dejas performance “Izsole”
26.10.2017 19:00
Ceturtdien, 2017. gada 26. oktobrī, plkst. 19.00 Ungārijas vēstniecība Latvijā sadarbībā ar Mākslas muzeju RĪGAS BIRŽA (Doma laukumā 6, Rīgā) aicina uz ungāru dejotāja, horeogrāfa un režisora Kristiāna Gerģes laikmetīgās dejas performanci “Izsole”.

PASĀKUMS

Performancē “Izsole” mūsdienu dejas un teātra valoda veidos diskursu ar laikmetīgo mākslu un glezniecību. Tās uzmanības centrā ir kustība, kas var tikt interpretēta gan kā deja, gan kā teatrāls akts ar mērķi radīt mākslas darbu, definējot uz skatuves notiekošo kā tēlotājai mākslai raksturīgu žestu sēriju. Dejotāja kustību rezultātā taps unikāls glezniecības darbs – dejas mākslas abstrakcija.

 

Savā radošajā procesā Kristiāns Gerģe (Krisztián Gergye) aktīvi integrē tēlotājas mākslas izteiksmes līdzekļus. Tādā veidā apliecināta cieņa Šīles, Bēkona un Freida darbiem ir atklājums Ungārijas dejā. Autors nepretendē uz gleznotāja titulu, viņš tikai izmanto tēlotājas mākslas paņēmienus uz skatuves.

 

Kristiāna Gerģes dejas performance “Izsole” saņēmusi galveno balvu VI Starptautiskajā monodejas festivālā (VI International Monodance Festival, 2014).

 

PAR MĀKSLINIEKU

Dejotājs, horeogrāfs un režisors Kristiāns Gerģe (Krisztián Gergye, 1976) visās tēmās un idejās meklē precīzāko un tiešāko formulējumu, žanru, kas vislabāk atbilst iecerei, un veidu, kas šo vēstījumu visnepārprotamāk ataino. Karjeru sācis kā Javas deju dejotājs, 1998. gadu pavadot Javas salā un studējot seno Indonēzijas deju. Apvienojot tradīciju ar mūsdienīgu izpratni, viņš attīsta individuālu dejas valodu. Kopš 2001. gada Kristiāns Gerģe iestudē paša radītos horeogrāfijas darbus, un neatkarīgie dejas projekti pārtop pastāvīgos sadarbības projektos. Meistara horeogrāfiskie eksperimenti balansē uz robežas starp deju, izrādi un tēlotāju mākslu, rodot izpausmi Kristiāna Gerģes trupas moto – “ne tikai deja”.

 

Kā dejotājs un horeogrāfs Kristiāns Gerģe viesojies gandrīz visās slavenajās ungāru deju trupās un uzstājies daudzos laikmetīgās dejas teātros. Laikā starp 2008. un 2013. gadu Kristiāns Gerģe bijis Barkas teātra (Barka Theatre) un Nacionālā teātra (National Theatre) dalībnieks. Viņš saņēmis arī vairākus apbalvojumus gan kā horeogrāfs, gan kā dejotājs.

 

Pasākums norisinās Ungārijas dienu 2017 ietvaros, ko organizē Ungārijas vēstniecība Latvijā.

 

UZMANĪBU! 

PIETEIKŠANĀS PASĀKUMAM IR NOSLĒGUSIES!
Pateicamies par izrādīto interesi!
 

NORISES VIETA:

Mākslas muzejs RĪGAS BIRŽA / ātrijs (1. stāvs)

Doma laukums 6, Rīga

 

IEEJAS MAKSA:

Ieeja bez maksas, iepriekš izņemot biļeti MMRB kasē

 

PAPILDU INFORMĀCIJA:

T: (+371) 67 357534

E: Ieva.Andzane@lnmm.lv

 

SADARBĪBAS PARTNERIS:

 

 

 

Saistītās preses relīzes