ĢIMENES DIENA: Kā es braucu sauli, putnus, zivis, briežus, lāci lūkoties
image
02.12.2017 12:00
Divās sestdienās, 2017. gada 2. un 16. decembrī, plkst. 12.00–16.00 Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs (Rīgā, Skārņu ielā 10/20) aicina bērnus, ģimenes un draugus uz Ģimenes dienām “Kā es braucu sauli, putnus, zivis, briežus, lāci lūkoties”. Abi pasākumi būs veltīti ziemas saulgriežu tematikai un to dalībniekiem būs pieejamas dažādas radošās darbnīcas. 2. decembra pasākums norisināsies izstādē “Tapio Virkala. Dzeja stiklā, porcelānā un sudrabā”, 16. decembra pasākums - izstādē “Sinerģija. Laikmetīgās tendences metālmākslā un dizainā”.

PASĀKUMU PROGRAMMA 2. UN 16. DECEMBRĪ:

Abos Ģimenes dienu pasākumos muzejā būs atvērta Piparkūku darbnīca, sniedzot ieskatu piparkūku cepšanas tradīcijās un radot īpašu svētku noskaņu. Tajā katrs interesents varēs izveidot un izcept neparastu piparkūku ar unikālām, kokgriezēja grebtām koka formām un “Junge.lv” piparkūku mīklu – kā mīļu un garšīgu dāvanu. Tāpat, abās sestdienās nāciet ar saviem gaišas krāsas kokvilnas krekliņiem vai maisiņiem, lai piedalītos dalībnieku iemīļotajā auduma apdrukas (MADAROŠANAS) darbnīcā. Tajā būs iespēja uzdrukāt uz auduma dažādus motīvus no mākslas darbiem. Muzeja pastāvīgās ekspozīcijas izzināšanā palīdzēs mīklas un dažādi uzdevumi.

 

PAPILDPROGRAMMA 2. DECEMBRĪ:

Šajā Ģimenes dienā pievērsīsim uzmanību dabas motīviem un raudzīsim, kā dabas elementi harmoniski pārtop dizaina priekšmetos vai aksesuāros. Dalībniekiem būs iespēja pašiem izgatavot svētku pastkartītes ar izstādēs redzamajiem motīviem. Izstāde “Tapio Virkala. Dzeja stiklā, porcelānā un sudrabā”, kas notiek Somijas Republikas simtgades svinību ietvaros,  atklāj ievērojamā somu dizainera radītos traukus un mākslas objektus dažādos materiālos. Tiem iedvesmu Tapio Virkala smēlies savdabīgajā ziemeļu dabas skaistumā un dabas ritmos, īpaši savos ceļojumos uz Lapzemi. Pasākumā piedalīsies arī zīmols “Iittala”, ar kuru autors ir veidojis ciešu sadarbību mūža garumā. Darbnīcā “Dabas iedvesmots dizains” skicēsim dažādās tehnikās, izmantojot līnijas un faktūras, meklējot formas pielietojumu dizainā.

 

PAPILDPROGRAMMA 16. DECEMBRĪ:

Savukārt izstāde “Sinerģija. Laikmetīgās tendences metālmākslā un dizainā” iezīmē šī brīža aktualitātes un radošos meklējumus rotu mākslā, objektos un dizaina priekšmetos, tiecoties akcentēt īpatnības un specifiku sinerģijā ar metālu. Īpašu uzmanību šim materiālam pievērsīsim metālmāksliniece Kristīnes Nuķes Panteļejevas rotu izgatavošanas darbnīcā. Savu metāla kaklarotu vai piespraudi būs iespēja radīt gan lieliem, gan maziem. Sadarbībā ar zīmolu “Laima”, paralēli darbosies konfekšu papīra darbnīca, kuras dalībnieki aicināti veidot savu dizaina variantu konfektes “Sakta” ietinamajam papīram. 

 

PASĀKUMU ATBALSTA:

Junge.lv, Laima, iittala, Latvijas Dabas muzejs, Lenta, Botāniskais dārzs, Daiļrade Ekspo, Rīgas Zooloģiskais dārzs, Zaļenieku kokaudzētava, Bulduru dārzkopības vidusskola, Rastri

 

NORISES VIETA:

Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs, Skārņu iela 10, Rīga

 

BIĻEŠU CENAS:

5,00 EUR no personas. Cenā iekļauta dalība darbnīcās, aktuālās izstādes un pamatekspozīcijas apskate.

 

PAPILDU INFORMĀCIJA:

Iepriekšēja pieteikšanās uz pasākumiem nav nepieciešama.

T: (+371) 67 222235, (+371) 67 830917

E: agrita.pore@lnmm.lv

Saistītie pasākumi
Saistītās izstādes
Saistītās izglītības programmas