SARUNAS MUZEJĀ: Tikšanās ar dizaineri Arti Nīmani, keramiķi Līgu Skariņu un metālmākslinieku Juri Gagaini
image
04.11.2017 14:00
Sestdien, 2017. gada 4. novembrī, plkst. 14.00 Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā (Rīgā, Skārņu ielā 10/20) notiks tikšanās ar trīs māksliniekiem - dizaineri Arti Nīmani, keramiķi Līgu Skariņu un metālmākslinieku Juri Gagaini.

Tikšanās un saruna ar Latvijas māksliniekiem norisināsies Somijas modernā dizaina klasiķa Tapio Virkalas (Tapio Wirkkala, 1915–1985) darbu izstādē “Tapio Virkala. Dzeja stiklā, porcelānā un sudrabā”. Izstādes ekspozīcija koncentrējas uz mākslinieka izcilajiem sasniegumiem stikla mākslā, porcelānā un sudrabā. Uz sarunu aicināti mākslinieki, katrs savas jomas speciālists, lai kopīgi skatītu, diskutētu, iedziļinātos.

 

Artis Nīmanis ir stikla mākslinieks, zīmola “an&angel” stikla trauku galvenais dizainers. Zīmīgi, ka jau 2018. gadā Arta Nīmaņa darbi dosies uz Somijas Stikla muzeju (Riihimäki), kur tie tiks izstādīti vērienīgā personālizstādē. Līga Skariņa ir keramiķe, asociētā profesore Latvijas mākslas akadēmijā Vizuāli plastiskās mākslas nodaļā. Juris Gagainis - metālmākslinieks, profesors Latvijas mākslas akadēmijā, Metāla dizainā. Visu trīs mākslinieku darbi iekļauti Dekoratīvās mākslas un dizaina muzeja kolekcijā.

 

Ziemeļu dabas netveramā burvība, tās spēks un trauslums – tas viss personificējās dižā somu dizainera daiļradē. Izstādes unikālās kolekcijas apskate kopā ar pazīstamiem Latvijas profesionāļiem, ieklausoties viņu subjektīvajos stāstos, sniegs padziļinātu vērtējumu un atklās jaunas uztveres dimensijas.

 

Pasākumu vadīs Dekoratīvās mākslas un dizaina muzeja vadītāja, mākslas zinātniece Inese Baranovska.

 

NORISES VIETA:

Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs / Skārņu iela 10/20, Rīga

 

BIĻEŠU CENAS:

ieejas biļete izstādē

 

PAPILDU INFORMĀCIJA:

Iepriekšēja pieteikšanās nav nepieciešama.

T: (+371) 67 222235, 67 830917
E: dmdm@lnmm.lv

Saistītās izstādes