DIZAINA SARUNAS: Mediju dizains. Drukāts vai virtuāls?
29.11.2017 17:00
Dalībnieki: Andrejs Lavrinovičs (ilustrāciju žurnāls “Popper”), Elizabete Lukšo-Ražinska (interneta žurnāls “Satori”), Krišjānis Šteins (dzīvās kultūras medijs “Veto”), grafikas dizaineris un pētnieks Matīss Kūlis.

Katrā no pasākumiem būs iespēja uzzināt četru dizaina jomas pārstāvju pieredzes stāstus 15 – 20 minūšu garās prezentācijās. Dalībnieki tiks aicināti atklāt viena projekta tapšanas gaitu, ļaujot klausītājiem uzzināt stāstu, kas parasti paliek sabiedrībai apslēpts. Sarunas moderēs un izvirzītās tēmas komentēs pieaicinātie speciālisti: sociālantropologs, pētnieks un dizaina teorētiķi. 

 

Andrejs Lavrinovičs dalīsies novērojumos par alternatīvo mediju telpu un atklās, kā top ilustrāciju žurnāls “Popper”. Elizabete Lukšo-Ražinska prezentācijā stāstīs par “Satori” identitātes maiņu, izaicinājumiem un grūtībām, lietojot veco dizainu. Sniegs ieskatu jaunā dizaina analīzē. Drukāts vai virtuāls? Matīsam Kūlim šajā jautājumā ir atziņas – par sašķobīto dizaina izpratni un lomu mūsdienu tehnloģizētajā sabiedrībā.

 

Jau sesto gadu pēc kārtas Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā (DMDM) norisināsies pasākumu cikls “Vārds dizainam”. “Vārds dizainam” mērķis ir izglītot sabiedrību dizaina jautājumos, iepazīstināt ar Latvijas labākajiem jomas pārstāvjiem, rosināt viedokļu apmaiņu starp speciālistiem un sabiedrību, veicināt nozares tālāku attīstību. Līdz 2018. gada jūnijam muzejā norisināsies četru veidu aktivitātes: Dizaina sarunas un Dizaina darbnīcas pieaugušajiem, Dizaina domnīcas pedagogiem un Dizaina nodarbības skolēniem.

 

Video ieraksti no visiem cikla “Dizaina sarunas” vakariem apskatāmi DMDM muzeja YouTube kanālā.

 

BEZMAKSAS IEEJA

 

NORISES VIETA:

Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs / Skārņu iela 10/20, Rīga

 

PAPILDU INFORMĀCIJA:

T: (+371) 67 830917

E: liene.granovska@lnmm.lv

 

ATBALSTA:

 

SADARBĪBAS PARTNERI:

 

#vardsdizainam

Saistītās izglītības programmas
Saistītās galerijas