LEKCIJA: Fotogrāfija fokusā: #objekts #process #ikdiena

Vada lietuviešu kurators un autors Paulius Petraitis
image
18.01.2018 18:00
18. janvārī plkst. 18.00 LNMM izstāžu zāles ARSENĀLS Radošajā darbnīcā norisināsies lietuviešu mākslinieka un kuratora Paulius Petraiša (Paulius Petraitis) lekcija, kurā fotogrāfa Reiņa Lismaņa personālizstāde “Mēģinājumi un kļūdas” tiks skatīta laikmetīgās fotogrāfijas kontekstā. Tāpat lektors aplūkos, kādu vietu šī izstāde ieņem Baltijas fotogrāfijas izstāžu tradīcijas kopainā.

Objekts, process un ikdiena ir trīs atslēgas vārdi, kas palīdzēs atklāt dažas no izstādes “Mēģinājumi un kļūdas” konceptuālajām stratēģijām, ļaujot neierastā veidā runāt par mūsdienu fotogrāfiju. Ņemot par piemēru izstādē skatāmos darbus, lektors runās par izaicinājumiem, ar kādiem interneta un sociālo tīklu laikmetā jāsaskaras fotogrāfijas izstāžu veidošanā, kā arī apspriedīs dažas no teorijām (Fransuā Laruels (François Laruelle) un Vilēms Flusers (Vilém Flusser)), kas fokusējas uz attēlu apriti mūsdienās.

 

Paulius Petraitis, plašāk pazīstams ar pseidonīmu Paul Paper, ir lietuviešu fotogrāfs un kurators, kas vada darbnīcas un uzstājas ar lekcijām par laikmetīgo fotogrāfiju, medijiem un mākslu daudzviet Eiropā. Nesen kopā ar igauņu izdevēju “Lugemik” sastādījis un izdevis grāmatu “Too Good to Be Photographed”, kas caur 47 mākslinieku darbiem pēta fotogrāfijas attiecības ar tās neveiksmēm. Paulius Petraiša publikācijas atrodas daudzu muzeju bibliotēkās, tai skaitā Ņujorkas Modernās mākslas muzejā (Museum of Modern ArtMoMA), Ņujorkas Metropoles mākslas muzejā (The Metropolitan Museum of Art), Dānijas dizaina muzejā (Designmuseum Danmark), Klārka mākslas institūtā (Clark Art Institute), Oslo Nacionālajā mākslas akadēmijā (Oslo National Academy of the Arts) un citur. 

 

Lekcija notiks angļu valodā. 

 

NORISES VIETA:

LNMM izstāžu zāle ARSENĀLS / Radošā darbnīca (2. stāvs)

Torņa iela 1, Rīga

 

DALĪBAS MAKSA:

ieejas biļete izstādē

 

PAPILDU INFORMĀCIJA:

Vietu skaits nav ierobežots. Iepriekšēja pieteikšanās nav nepieciešama.

T: (+371) 67 716108

E: arsenals@lnmm.lv

 
Saistītās izstādes