PRESES KONFERENCE izstādē "Artistry. Polijas tēlniecības 100 gadi"
26.01.2018 11:00
Piektdien, 2018. gada 26. janvārī, plkst. 11.00 Mākslas muzejs RĪGAS BIRŽA (Rīgā, Doma laukumā 6) aicina mediju pārstāvjus uz preses konferenci, kurā tiks prezentēta izstāde no Polijas Tēlniecības centra Oroņsko darbu kolekcijas “Artistry. Polijas tēlniecības 100 gadi”.

Polijas Tēlniecības centrs Oroņsko sadarbībā ar Mākslas muzeju RĪGAS BIRŽA (MMRB), Ādama Mickeviča institūtu Varšavā un ar Polijas Republikas vēstniecību Rīgā atbalstu rīko izstādi “Artistry. Polijas tēlniecības 100 gadi”, kas notiek Polijas neatkarības atgūšanas un Latvijas valsts dibināšanas 100. gadadienā. Ekspozīcija, kura no š. g. 27. janvāra līdz 15. aprīlim viesosies Mākslas muzejā RĪGAS BIRŽA, sniegs ieskatu Polijas tēlniecības attīstībā no 20. gadsimta sākuma līdz mūsdienām.

 

Meistarība, lietpratīgums, mākslinieciskums – šie vārdi raksturo pēdējos simts gados vairāku poļu mākslinieku paaudžu radītās skulptūras, telpiskos objektus, instalācijas, neona gaismas projektus un video filmas, kas no aptuveni 2000 darbu lielā Oroņsko Tēlniecības centra krājuma ir atvestas uz Rīgu. Izstādes eksponātu klasiskais vēstījums savienojumā ar laikmetīgu formveidi ir kā apliecinājums laika eksistenciālajam plūdumam, kad aktualitāti nezaudē tikai patiesi vērtīgais, un līdzās harmoniski sadzīvo dažādi gadsimti.

 

Preses konferencē piedalās:

  • Daiga Upeniece, Latvijas Nacionālā mākslas muzeja Ārzemju mākslas departamenta vadītāja, Mākslas muzeja RĪGAS BIRŽA vadītāja – iepazīstinās ar 2018. gada izstāžu projektiem;
  • Eulalija Domanovska (Eulalia Domanowska), izstādes kuratore, Polijas Tēlniecības centra Oroņsko direktore – pastāstīs par Polijas Tēlniecības centru un izstādes koncepciju;
  • Anna Vende (Anna Wende), Tatru muzeja Zakopanē direktore – runās par sava muzeja kolekciju un darbiem Rīgas izstādē;
  • Vita Birzaka, Mākslas muzeja RĪGAS BIRŽA izstāžu kuratore – paskaidros projekta kontekstu MMRB izstāžu programmā un iepazīstinās ar klātesošajiem izstādes māksliniekiem: Silvestru Ambrozjaku (Sylwester Ambroziak), Kšištofu M. Bednarski (Krzysztof M. Bednarski), Tatjanu Čekaļsku (Tatiana Czekalska), Lešeku Goļecu (Leszek Golec), Jaroslavu Perško (Jarosław Perszko), Ružu Fabjanovsku (Róża Fabjanowska) un Slavomiru Maļhareku (Sławomir Malcharek).

 

Preses konferenci vada Mākslas muzeja RĪGAS BIRŽA izstāžu kuratore Vita Birzaka.

 

Preses konferences laikā žurnālisti varēs uzdot jautājumus izstādes organizatoriem.

 

Pēc oficiālās daļas būs iespēja individuāli intervēt projekta īstenošanā iesaistītās personas, fotografēt un filmēt ekspozīciju.

 

 

IZSTĀDES KURATORE:

Eulalija Domanovska (Eulalia Domanowska), Polijas Tēlniecības centra Oroņsko direktore

 

IZSTĀDES MENEDŽMENTS:

Henriks Gacs (Henryk Gac), Polija

Vita Birzaka, LNMM / Mākslas muzeja RĪGAS BIRŽA izstāžu kuratore, Latvija

 

IZSTĀDES ATBALSTĪTĀJI un SADARBĪBAS PARTNERI:

Saistītās izstādes
Saistītās preses relīzes