Mākslas muzeja Jauniešu klubs

Mākslas muzeja Jauniešu klubs ir programma skolas vecuma jauniešiem (15+), kurus interesē muzeji, mākslas un dizaina tuvāka iepazīšana, un kuri jūt aicinājumu aktīvi līdzdarboties LNMM piedāvājuma veidošanā.

 

Muzeja vidē balstītā platforma ar 20 dalībniekiem savu pirmo sezonu uzsāka 2017.gadā, un šajā laikā jaunieši ir izpētījuši Latvijas Nacionālais mākslas muzeja, Mākslas muzejs RĪGAS BIRŽA, Dekoratīvās mākslas un dizaina muzeja, Romana Sutas un Aleksandras Beļcovas muzeja un izstāžu zāles ARSENĀLS ekspozīcijas, iepazinušies ar muzeja darbinieku, piemēram, krājuma glabātāju, kuratoru, pētnieku un restauratoru darba ikdienu, guvuši ieskatu krājuma darba jautājumos, kā arī viesojušies mākslinieku un dizaineru darbnīcās. Līdztekus muzeja speciālistu vadītām nodarbībām un lekcijām, pirmajiem dalībniekiem ir bijusi iespēja strādāt kopā ar grafisko dizaineri Maiju Rozenfeldi, izveidojot Jauniešu kluba vizuālo identitāti.

 

 

Šajā sezonā Jauniešu klubs ir 24 enerģiski, motivēti un radoši cilvēki ar vīziju, kā Mākslas muzeja dažādās struktūrvienības padarīt vēl saistošākas jauniešu auditorijai. Viņi no sava skatupunkta stāsta par Latvijas Nacionālo mākslas muzeju un tā kolekcijām, iesaka piemērotākos pasākumus, organizē darbnīcas, vada ekskursijas un gatavo ļoti īpašu ceļvedi citiem vienaudžiem.

 

Sekojiet Jauniešu kluba aktivitātēm sociālajos tīklos - facebook un instagram!

 

 

PAPILDU  INFORMĀCIJA:

Maija Mackus, Izglītības programmu kuratore

E: Maija.Mackus@lnmm.lv

T: (+371) 67 357536

 

GALVENAIS ATBALSTĪTĀJS:

 

Saistītie jaunumi
news-image
Izveidots Jauniešu ceļvedis mākslas muzejos
Sadarbojoties Latvijas Nacionālajam mākslas muzejam, Mākslas muzejam RĪGAS BIRŽA, Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejam, Izstāžu zālei Arsenāls, Romana Sutas un Aleksandras Beļcovas muzejam, Mākslas muzeja Jauniešu klubam un māksliniecei Elīnai Brasliņai ar Latvijas Republikas Kultūras ministrijas atbalstu ir izveidots Jauniešu ceļvedis mākslas muzejos.
news-image
Mākslas muzeja Jauniešu klubs uzņem jaunus dalībniekus!
Ja tu esi vai pazīsti kādu zinātkāru, radošu un darbīgu jaunieti vecumā no 15 līdz 19 gadiem – šī ir lieliska iespēja izpausties, uzzināt, iegūt sev un dot pretim citiem!
news-image
Daugavas stadionā atklāta Mākslas muzeja Jauniešu kluba veidota izstāde HOW TO #BĒRNĪBA
Jau otro gadu Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā aktīvi darbojas Mākslas muzeja Jauniešu klubs, kura mērķis ir būt platformai enerģiskiem, motivētiem un radošiem cilvēki ar vīziju, kā Mākslas muzeja dažādās struktūrvienības padarīt vēl saistošākas jauniešu auditorijai.
news-image
Mākslas muzeja Jauniešu klubs ir noslēdzis savu pirmo sezonu un meklē jaunus biedrus!
Ja vēlies iesaistīties un pievienoties Jauniešu klubam, tuvāk un netradicionālāk iepazīt mākslas muzeju, runāt par mākslu un kultūru, rīkot pasākumus un kļūt par daļu no mūsu draudzīgā kolektīva, droši piesakies!
news-image
Mākslas muzeja Jauniešu kluba pieredze: Kā runāt par mākslu?
21.novembra Jauniešu kluba tikšanās reizi veltījām, lai turpinātu mācīties, pētīt un apspriest to, kā varam vērot, vērtēt un sarunāties ne tikai par, bet arī ar mākslas darbiem. Kopā ar LNMM izstāžu zāles ARSENĀLS Radošās darbnīcas vadītāju Līnu Birzaku-Priekuli guvām ieskatu recenzenta darba procesā. Pēc tam mūsu koordinatores Elīnas vadībā arī paši vairāk pievērsāmies mākslas darbu pētīšanai un guvām dažādas atziņas.
news-image
Mākslas muzeja Jauniešu kluba pieredze: Kas ir dizainers?
Jauniešu kluba septītā tikšanās 8. augustā tika veltīta dizainam. Katra Jauniešu kluba tikšanās reize ir īpaša un atšķirīga, taču šoreiz gūtā pieredze bija patiešām unikāla – visi kopā devāmies ciemos pie “Lokal Boards” dizaineriem, kuri ar lielu entuziasmu mūs uzņēma un iepazīstināja ar to, kāds ir dizainera darbs ikdienā, kur un kā top viņu ražotie longboard skrituļdēļi, kā arī aicināja mūs iejusties dizainera lomā.
news-image
Mākslas muzeja Jauniešu kluba pieredze: Zīmola tapšanas process
Jauniešu kluba sestā tikšanās 11. jūlijā tika veltīta LNMM zīmola tapšanas procesa apzināšanas turpināšanai, kā arī paša Jauniešu kluba zīmola izveidei.
news-image
Mākslas muzeja Jauniešu kluba pieredze: Kā veidot savu zīmolu un grafisko identitāti
Kopš 2016. gadā pabeigtās rekonstrukcijas Latvijas Nacionālais mākslas muzejs ir izveidojis gluži vai jaunu vizuālo tēlu, kura koncepts ir izgaismot pirms rekonstrukcijas neredzamo un padarīt muzeju apmeklētājam tuvāku un saprotamāku. Tā kā Jauniešu klubs ir jauns dzinums kopējā LNMM kokā, Jauniešu kluba piektā tikšanās 27.jūnijā bija veltīta LNMM rekonstrukcijas būtiskāko izmaiņu un zīmola tapšanas procesa apzināšanai, kā arī paša Jauniešu kluba zīmola izveides uzsākšanai.
news-image
Mākslas muzeja Jauniešu kluba pieredze: Muzeji un tehnoloģijas
LNMM Jauniešu kluba nodarbība bija veltīta tēmai “Muzeji un tehnoloģijas”. Jauniešu kluba dalībnieki iepazina Latvijas Nacionālā mākslas muzeja pieredzi, veidojot muzeja aplikāciju, kā arī apmeklēja starptautiskās konferences WE ARE MUSEUMS 2017 pavadošo pasākumu “Tech loves culture”, kur savus produktus prezentēja jaunuzņēmumi no dažādām Eiropas valstīm, piedāvājot muzejiem efektīvus risinājumus interaktīvo tehnoloģiju, paplašinātās realitātes, mobilo pakalpojumu, biļešu sistēmu, kā arī e-tirdzniecības izmantošanā.
Saistītās galerijas